Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie partijām nepiederoši profesionāļi nekāro nokļūt premjera amatā

Pie partijām nepiederoši profesionāļi nekāro nokļūt Ministru prezidenta amatā, turklāt uzskata, ka pašreizējā situācijā bezpartejisks premjers nevarētu strādāt, liecina laikraksta «Dienas Bizness» veiktā aptaujā.

Bijušais Privatizācijas aģentūras vadītājs Jānis Naglis laikrakstam pauž viedokli, ka ideja par bezpartejisku premjeru ir nespējnieku sapnis. Viņš uzskata, ka Latvijā, kā arī citās valstīs, kur ir līdzīga vēlēšanu sistēmas, kaut ko tamlīdzīgu realizēt ir faktiski neiespējami, jo šāda valdība nebūs rīcībspējīga.

Naglis arī norāda, ka nepiekristu kandidēt uz premjera posteni divu iemeslu dēļ.

«Pirmkārt, es kā valdības vadītājs nebaudītu sabiedrības uzticību, jo man uz pieres, sāniem, muguras un citām ķermeņa daļām ir zīmogs «privatizācija». Otrkārt, kad pirms septiņiem gadiem mani «izmeta» no darba Privatizācijas aģentūrā, es nosolījos, ka ar valsti kā darba devēju vairs nekad nesaistīšos,» intervijā saka Naglis.

Arī Valsts kontroliere Inguna Sudraba norāda: «Politiķi šo krīzi ir radījuši, tāpēc viņiem arī jārod tās risinājums.»

Sudraba atzīst, ka neredz reālu mehānismu, kā šādā savstarpējā partiju neuzticības gaisotnē bezpartejisks premjers varētu produktīvi strādāt. Saeimā joprojām ir šo pašu politisko partiju pārstāvji, tāpēc ļoti iespējama gan būtisku lēmumu novilcināšana, gan bloķēšana.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs uzskata par svarīgu turpināt darbu centrālajā bankā, kā galvenos uzdevumus saredzot turpināt lata stabilitāti nodrošinošu monetāro politiku un vienlaikus atbalstīt valsts apņēmību sagatavoties pārejai uz eiro 2012.–2013. gadā.

Savukārt AS «Latvijas finieris» padomes priekšsēdētājs Juris Biķis norāda, ka jautājums par jaunu valdības vadītāju ir nekorekts situācijā, kad premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) mēģina darīt visu iespējamo un pat neiespējamo tautsaimniecības stabilizācijai un viņš nav nedz iesniedzis demisijas rakstu, nedz arī Saeima izteikusi neuzticību. Pašreizējā situācijā visi spēki būtu jāvelta tautsaimniecības atveseļošanai, nevis kādām pārbīdēm, kas tikai uz kādu laiku apturēs iesāktos darbus, uzskata Biķis.