Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemnieki Rozi sagaida ar ovācijām [papildināta]

Otrdienas priekšpusdienā pie Zemkopības ministrijas joprojām pulcējas vairāki desmiti lauksaimnieku, pie ministrijas novietoti vismaz 20 traktori, novēroja portāls «Apollo». Akcija noris miermīlīgi, un nekādi starpgadījumi pagaidām nav reģistrēti. Tomēr ap pulksten 11.30 zemnieki iekāpuši traktoros un sākuši signalizēt. Tas darīts, jo zemkopības ministrs Mārtiņš Roze nav atnācis tikties ar lauksaimniekiem.

Tiklīdz zemnieki sāka signalizēt, Roze tomēr iznāca no ministrijas ēkas, lai uzrunātu zemniekus. Ministrs tika sagaidīts ar ovācijām, novēroja «Apollo». Roze uzrunā apgalvoja, ka «iznācis, jo nebaidās no zemniekiem».

Viņš izklāstīja savus piedāvājumus un solīja pēc valdības sēdes atkal nākt pie zemniekiem. Tajā pašā laikā lauksaimnieki pieprasa Rozem nodrošināt ceļu uz Eiropas tirgu, jo «tur ir labāka attieksme».

Zemnieki pie ministrijas ēkas iekūruši ugunskuru, ietur maltīti un dzer siltus dzērienus. Zemnieki smaida un savstarpēji joko. Notiekošo gan uzrauga vairāki tiesībsargi.

Pagaidām nav sodīts arī neviens lauksaimnieks par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, informē policija. Satiksme Rīgas centrā arī netiek traucēta.

Otrdienas agrā rītā zemnieki jau ieradušies Rīgā. Pie Zemkopības ministrijas ap pulksten 7 jau atbraukuši zemnieki no Limbažu puses. Pie ministrijas ēkas novietota lauksaimniecības tehnika, ziņo Latvijas Televīzija.

Zemnieki stāvēs pie Zemkopības ministrijas, līdz izvirzītās prasības valdība apmierinās. Vairāki lauksaimnieki sola, ka gatavi pavadīt Rīgā pat vairākas dienas.

Jau ziņots, ka Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padome (LOSP) pēc tam, kad valdības ārkārtas sēdē netika pieņemts lēmums par atbalstu zemnieku prasībām, kuras viņi bija izvirzījuši valdībai, pieņēma lēmumu, ka zemnieki ar lauksaimniecības tehniku no visas Latvijas dosies uz Rīgu, lai protestētu pret valdības nespēju sniegt atbalstu lauksaimniekiem.

Lauksaimnieki no visas Latvijas tiek aicināti laikā no pulksten 12 līdz 14 doties uz Rīgas apvedceļu no Babītes līdz Siguldas šosejai, tādējādi bloķējot satiksmi.

«Mēs brīdinām, ka satiksme būs apgrūtināta, jo mūsu prasības valdība nav spējusi atrisināt,» sacīja «Zemnieku saeimas» (ZSA) valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Krievārs. «Daži zemnieki jau vakar izbrauca uz Rīgu, citi zemnieki uz Rīgu izbrauc plkst. 7. Tiks kurināti arī ugunskuri,» norādīja Krievārs.

No Valmieras rajona «Vītoliņu» zemnieku saimniecības pagājušajā nedēļā aizkurtais ugunskurs naktī tika pārvests uz Zaķusalu — vietu, kur parasti tiek aizdegts barikāžu laika piemiņas ugunskurs.

Zemnieki neaicina protestētājus doties uz Rīgas centru, taču nevar garantēt, ka kāds no tiem neieradīsies pilsētas centrā. Zemnieki protestēs tik ilgi, kamēr tiks izpildītas lauksaimnieku prasības.

No Talsu rajona uz galvaspilsētu plāno doties aptuveni 150 zemnieki, arī Liepājas rajona lauksaimnieki plāno masveidā piedalīties protesta akcijā, tāpat arī vairāki desmiti Daugavpils un Jēkabpils rajona zemnieku dosies uz Rīgu, lai paustu savu attieksmi pret nozarē notiekošo.

Biedrība «Zemnieku saeima» pieprasa arī zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) demisiju.

Savukārt Roze pēc valdības ārkārtas sēdes vakar teica: «Ja mana demisija glābtu lauksaimniecību, jau sen būtu demisionējis.»