Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji gatavi atteikties no Latvijas precēm cenas dēļ

Latvijas iedzīvotāji ir gatavi atteikties no vietējo ražotāju precēm un priekšroku dot lētākajiem produktiem, kas ievesti no citām valstīm, liecina jaunākās DnB Nord bankas Latvijas barometra aptaujas dati.

Par labu eksporta precēm nosliecas 56% aptaujāto, bet tikai 17% stingri saglabātu uzticību pašmāju uzņēmumu ražojumiem. Tomēr aptaujā arī noskaidrojies, ka 46% respondentu noteicošā ir preces kvalitāte, bet 45% — cena.

Iedzīvotāji ir arī nobažījušies par ikmēneša izdevumiem, kas saistīti ar komunālajiem maksājumiem, jo, ja to cenas celtos, 45% uzskata, ka vajadzēs saskarties ar lielām grūtībām, un tikai 4% tas nesagādās grūtības.

Aptaujājot iedzīvotājus par produktu cenām, vairāk nekā puse jeb 64% uzskata, ka visvairāk uz patērētāju rēķina cenšas nopelnīt piena produktu ražotāji. Tāpat puse respondentu pauduši, ka maizes un miltu izstrādājumu, kā arī gaļas un gaļas izstrādājumu ražotāji vēlas „iedzīvoties” uz patērētāju rēķina. No nepārtikas precēm cilvēki visbiežāk minējuši medikamentu ražotājus un degvielas tirgotājus.

Lielākā daļa jeb 80% ir pārliecināti, ka Latvija attīstās nepareizā virzienā, un kopš iepriekšējās aptaujas (novembrī) šādi domājošo skaits ir pieaudzis par 10%.

Ievērojami arī pieaudzis to cilvēku skaits, kas ir pilnībā neapmierināti ar valdības darbu, — ja iepriekš tie bija 35%, nu viņu skaits pieaudzis līdz 51%. Savukārt 36% snieguši atbildi, ka ir drīzāk neapmierināti ar valstsvīru paveikto, un tikai 9% ir drīzāk apmierināti.