Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Dome: sabiedriskā transporta tarifi netiks paaugstināti

Rīgas Domes Satiksmes un transporta lietu komiteja uzklausīja pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» ziņojumu par tās 2009. gada budžeta projektu. Komiteja uzdeva «Rīgas satiksmei» vēlreiz pārskatīt izdevumus, tos maksimāli samazinot, kā arī nolēma meklēt iespējas papildu dotācijai no pašvaldības budžeta.

Deputāti noraidīja «Rīgas satiksme» ierosinājumu palielināt braukšanas tarifu vai samazināt pastāvošo atlaižu apjomu, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Iepriekš «Rīgas satiksme» vēstulē Rīgas Domei norādīja: ja pašvaldības dotācija «Rīgas satiksmei» saglabāsies pagājušā gada līmenī, tad par desmit santīmiem būs jāpaaugstina braukšanas tarifs, kā arī jāsamazina reisu skaits un jāatceļ braukšanas atlaides kādai no pasažieru kategorijām.

Saglabājoties pašvaldības dotācijai 2008. gada līmenī, lai sabalansētu «Rīgas satiksmes» budžetu, nepieciešams uzņēmuma izdevumus samazināt vēl par 15 miljoniem latu, norāda «Rīgas satiksmes» valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Iespējas samazināt izdevumus, samazinot sabiedriskā transporta pakalpojumus, ir ierobežotas, jo jau no šā gada 1. janvāra pakalpojumu apjoms tika samazināts par 8%, uzsver Bemhens.

Lai ieekonomētu 15 miljonus latu, paredzēts ar šā gada 1. aprīli paaugstināt braukšanas tarifu līdz 50 santīmiem, samazināt sabiedriskā transporta pakalpojumu apjomu vēl par 8%, samazinot reisu skaitu pēc plkst. 21, samazināt braukšanas maksas kādai no pasažieru kategorijām, kā arī samazināt uzņēmuma darbinieku atalgojumu par 15%.

Jau pagājušā gada nogalē sagatavotajā pašvaldības 2009. gada budžeta projektā bija ievērojami samazināta plānotā dotācija «Rīgas satiksmei». Sabiedriskajam transportam dotāciju bija plānots palielināt par 18 miljoniem latu, līdz ar to dotācijas kopējam apjomam šogad vajadzēja būt 62,7 miljoniem latu — jau aptuveni par 11 miljoniem latu mazāk, nekā bija iepriekš paredzēts.