Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Helmanis: par Rīgas ASK nākotni skaidrības nav

Latvijas vicečempiona Rīgas ASK basketbolists Uvis Helmanis intervijā izdevumam «Sporta Avīze» atzinis, ka skaidrības par komandas nākotni pagaidām nav.

«Skaidrības par to, kas būs, nav nekādas. Daudzas lietas, ko līdz šim teikuši daži kluba cilvēki, ir bijuši meli. Es tam līdz galam neticu. Nav drošības sajūtas par to, kas no solītā piepildīsies,» stāsta Helmanis. «Izmaksas samazinājušās uz tā rēķina, ka tika atbrīvoti leģionāri un kluba galvenais treneris Ramūns Butauts ar palīgiem. Esmu dzirdējis, ka algas samazinājums piedāvāts arī citiem spēlētājiem. Runāts par šo tēmu ir praktiski ar visiem.»

«Spēlētāji šīs naudas taupīšanas lietas praktiski neizjūt. Vislielākā pārmaiņa ir tā, ka SEB Baltijas basketbola līgā (BBL) uz izbraukuma spēlēm tagad braucam tikai spēles dienā,» atklāj Helmanis. Latvijas izlases basketbolists arī piebilst, ka dažiem spēlētājiem kavējas algu izmaksas. «Kādam aizkavējas par mēnesi, citam vairāk. Situācija ir pietiekami nopietna, lai komandas spēlētāji sāktu uztraukties. Arī prēmijas Rīgas ASK joprojām ir mums parādā.»

«Komandas vadība apgalvoja, ka viss būs kārtībā, taču, kad kļuva skaidrs, ka Parex bankai ir problēmas, uzreiz nomainījās kluba vadība — tajā brīdī mēs sapratām, ka būs slikti. Spēlētājiem konkrēti neviens neko neteica. Mēs paši sapratām, jo Parex finansiālais devums klubam bija ļoti liels. Pirms šīs sezonas bankas prezidents Valērijs Kargins bija apņēmības pilns izveidot ļoti spēcīgu komandu, tāpēc parādījās runas par Kaspara Kambalas piesaistīšanu. Taču Parex problēmas pārvilka tam visam svītru,» norāda Helmanis.

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembra beigās Rīgas ASK paziņoja, ka turpmāk būs latviešu basketbolistu bāzes klubs un uzsvars tiks likts uz latviešu spēlētājiem, kā arī tiks audzināti Latvijas jaunie talanti. Finansiālu problēmu nomocīto klubu jau atstājuši leģionāri Milutins Aleksičs, Korijs Brjūers, Rikardo Māršs un Bruno Šundovs. Bet mēneša sākumā kļuva zināms, ka Rīgas ASK komandu pamet arī tās kapteinis Sandis Valters, kas karjeru turpinās Itālijas otrās līgas klubā Imolas «Aget».