Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tieslietu ministrs ļoti skeptisks par Gvantanamo ieslodzīto uzņemšanu

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK) ļoti skeptiski vērtē Gvantanamo nometnes bijušo ieslodzīto uzņemšanas iespējas Latvijas ieslodzījuma vietās, portālu «Apollo» informēja ministra preses sekretāre Inga Saleniece.

Līdz šim ministrs gan nav saņēmis sīkāku informāciju no Ārlietu ministrijas par Eiropas Savienības nostāju šajā jautājumā, taču kā ieslodzījuma vietas pārraugošais ministrs viņš neredz iespējas, kā to varētu īstenot.

«Viena lieta ir nacionālās likumdošanas izpēte attiecībā uz iespējām šādas personas uzņemt, pavisam cita — cik praktiski tas ir iespējams. Šobrīd ir skaidrs, ka mūsu ieslodzījuma vietu infrastruktūra ir tik novecojusi, ka mums problēmas sagādā mūsu pašu ieslodzīto izmitināšana, turklāt ekonomiskās krīzes iespaidā noziedzības līmenis turpina paaugstināties,» norāda Bērziņš.

«Viena lieta ir labās gribas parādīšana starptautiskajai sabiedrībai un atbalsta sniegšana sabiedrotajiem, taču, ja to nav iespējams praktiski īstenot, tad, domāju, maz ticams, ka tālākas diskusijas ir iespējamas,» uzsver ministrs.

Latvijā patlaban tiek analizēta iespēja savā teritorijā uzņemt bijušos Gvantanamo nometnes gūstekņus