Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Londonā par 35 miljoniem pārdod leģendāro «The Beatles» māju

Londonā izsolē izlikta ēka, kas atrodas «Savile Row 3» un kas pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados kalpoja par kompānijas «Apple Corps» biroju, no kurienes tika kūrēta grupa «The Beatles», raksta [s:21424].

Nekustamo īpašumu aģentūra «Kier Property» ēkā plāno izvietot biroju centru. Mājas cena ir 25 miljoni sterliņa mārciņu (aptuveni 35 miljoni ASV dolāru).

Ēka celta 1794. gadā, un pa šo laiku tai nomainījušies neskaitāmi īpašnieki, starp kuriem savulaik bijis arī lords Nelsons, kas ēku nopirka savai iemīļotajai Emmai Hamiltonei.

«The Beatles» ēku iegādājās 1968. gadā par 500 tūkstošiem sterliņa mārciņu. Mājas pagrabā izvietota slavenā studija, kurā daļēji tika ierakstīts grupas pēdējais albums «Let It Be». 1969. gada 30. janvārī uz mājas jumta notika pēdējā grupas uzstāšanās dzīvajā, tajā dienā «The Beatles» paspēja nospēlēt piecas dziesmas: «Get Back», «Don't Let Me Down», «I've Got A Feeling», «One After 909» un «Dig A Pony». Šīs uzstāšanās videoieraksts redzams filmā «Let It Be».

Kopš tā laika vēlēšanos uzspēlēt uz šīs ēkas jumta izrādījušas vairākas populāras grupas, arī «Oasis» un «U2». Vienīgā grupa, kurai tas tiešām izdevās, ir «The Bootleg Beatles» — 1999. gadā viņi atkārtoja «The Beatles» uzstāšanos. 2009. gadā, kad mūziķi nolēma atkārtot koncertu par godu vēsturiskā notikuma 40 gadu jubilejai, Londonas policija aizliedza grupai uzstāties drošības apsvērumu dēļ. Diviem grupas dalībniekiem tomēr izdevās uz jumta nospēlēt divas dziesmas — «One After 909» un «Get Back» — ar akustiskajām ģitārām.

Kompānija «Apple Corps» dibināta 1968. gadā un eksistē joprojām.