Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ST izbeidz ceturto lietu par novadu reformu

Satversmes tiesa izbeigusi tiesvedību administratīvi teritoriālās reformas lietā par Dekšāres pagastu, un šī ir jau ceturtā izbeigtā lieta, portālu «Apollo» informēja tiesā.

Tiesā bija apstrīdēti Ministru kabineta noteikumi par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu un to atbilstība Satversmes 1. un 5. pantam.

Satversmes 1. pants noteic, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. Savukārt hartas 5. pants paredz, ka vietējās varas teritoriju robežu izmaiņas nav atļauts izdarīt bez iepriekšējas konsultēšanās ar attiecīgo vietējo varu, pēc iespējas referendumā, kur tas ir likumīgi atļauts.

Līdzīgi iepriekšējiem lēmumiem attiecībā uz administratīvi teritoriālās reformas lietām arī šajā lēmumā tiesa secināja, ka gan apstrīdētais akts, gan daļa normu, atbilstība kurām tiek apstrīdēta, ir zaudējusi spēku līdz ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma (ATAVL) spēkā stāšanos 2008. gada 31. decembrī.

Satversmes tiesas lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.