Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairāk nekā 200 denacionalizēto māju īrnieki nakti pavadījuši Komunālā departamenta telpās

Vēloties reģistrēties pārcelšanās pabalstu saņemšanai, vairāk nekā 200 denacionalizēto māju īrnieki nakti pavadījuši Rīgas Domes Komunālā departamenta telpās.

No rīta paši rindā gaidītāji izgājuši ārā un sakārtojuši cilvēkus rindā, aģentūrai LETA pastāstīja Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa. Tagad jau vairāk nekā 150 cilvēki saņēmuši kārtas numuriņus un atrodas telpās.

No šodienas sākusies iesniegumu pieņemšana no 4. reģistrā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta saņemšanai reģistrētām personām — par lēmuma aktualizāciju uz vienu mēnesi.

Iesniegumi tiek pieņemti no personām, kuras izvēlējušās pirkuma vai īres objektu, un tie jāiesniedz personīgi Dzīvokļu pārvaldē.

Kā norādīja Stabiņa, cilvēki rindu sākuši veidot jau vairākas dienas iepriekš — vairāki cilvēki nākuši un veidojuši rindas sarakstu.

Ņemot vērā ilgo gaidīšanas laiku, cilvēki līdzi paņēmuši saliekamos krēsliņus, kā arī aukstajā laikā sildās ar karstu tēju. Pārsvarā starp gaidītājiem ir vecāka gadagājuma cilvēki.

Stabiņa skaidroja, ka pārcelšanās pabalstus cilvēki varēs saņemt rindas kārtībā — pēc tā, kā būs reģistrējušies. Pabalstus varēs saņemt, kad budžetā būs ieskaitīta nauda. Viņa pauda sarūgtinājumu, ka tieši tad, kad cilvēkiem visvieglāk iegādāties dzīvokļus, pārcelšanās pabalstiem piešķirta četrreiz mazāka summa nekā pērn.

Dzīvokļu pārvaldes priekšniece atzina, ka ar pārvaldes spēkiem visu cilvēku daudzumu apkalpot šodien nebūs iespējams, tāpēc tiks piesaistīti darbinieki no citām Komunālā departamenta nodaļām.

Partijas «Jaunais laiks» (JL) frakcija jau pieprasījusi no Rīgas mēra un atbildīgā vicemēra skaidrojumu par rindā pēc pārcelšanās pabalstiem stāvošo cilvēku saldēšanu.

No Komunālā departamenta telpām rindā stāvošie cilvēki tikuši izraidīti vakar plkst. 17, bet departamenta telpās atkal ielaisti plkst. 22. JL pārstāvji uzskata, ka atbildība par notikušo jāuzņemas Rīgas Domes priekšsēdētājam Jānim Birkam (TB/LNNK) un par komunālo sfēru atbildīgajam vicemēram Jānim Dinevičam (LSDSP).

«Situācija ir ārkārtēja — Rīgas Domes augstākās amatpersonas uz ielas mīnus 11 grādu salā piecas stundas liek stāvēt vairākiem simtiem cilvēku. Tā ir šausmīga bezatbildība pret šiem nabaga cilvēkiem, kuri, izmisuma dzīti, acīmredzot būtu gatavi visu nakti stāvēt rindā, lai kaut solīti nokļūtu tuvāk iespējai saņemt šo pabalstu. Uzskatu, ka Birkam un Dinevičam būtu jāsniedz sabiedrībai skaidrojums par savu bezdarbību,» uzsvēra JL frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Līdz šā gada 1. janvārim dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta saņemšanai Rīgā bija reģistrētas 1295 personas (ģimenes), kas dzīvo denacionalizētās mājās.

Šā gada pilsētas budžeta projektā pabalstu izmaksai plānoti 3,6 miljoni latu, no kuriem pusi segs valsts. Pērn pabalstos tika izmaksāti 15 miljoni latu un tos saņēma 959 ģimenes.

Jau ziņots, ka lielākā daļa pārcelšanās pabalstu saņēmēju jauno dzīvesvietu nolūkojusi Rīgā. Ģimenei, kas atbrīvo dzīvojamās telpas denacionalizētā namā, pārcelšanās pabalsts ir 10 000 latu un vēl 3000 latu par katru ģimenes locekli. Tādējādi vienam cilvēkam pārcelšanās pabalsts ir 13 000 latu, bet četru cilvēku ģimene var saņemt līdz 22 000 latu.

Pabalstu var izmantot nekustamā īpašuma iegādei vai kā pirmo iemaksu bankā hipotekārā kredīta ņemšanai nekustamā īpašuma pirkšanai. Pabalstu var izmantot arī kā dzīvojamās telpas īres maksas priekšapmaksu, noslēdzot dzīvojamo telpu īres līgumu uz laiku, ne mazāku par desmit gadiem, ar ierakstīšanu zemesgrāmatā.