Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bauskā un Ventspilī gripa sasniegusi epidēmijas apmērus

Pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu ir divkāršojusies, un Bauskā un Ventspilī tā sasniegusi epidēmijas apmērus, liecina Sabiedrības veselības aģentūras  monitoringa dati.

Pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu valstī kopumā divkāršojās un vidēji bija 30 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Gripas izplatība reģistrēta deviņās teritorijās: Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Bauskā, Aizkrauklē, Daugavpilī, Rīgā, Salaspilī un Siguldā.

Saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā pieaugusi par 17%. Vidējā saslimstība ar elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā bija 1125 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, nedēļu iepriekš — 939 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Pagājušajā nedēļā samazinājies arī izglītības iestāžu apmeklējums: pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 68% audzēkņu, vispārējās izglītības iestādes — 90%.

Latvijā gripa izplatās galvenokārt no novembra līdz martam.  Gripas augstākā aktivitāte ziemas periodā izskaidrojuma ar cilvēku pulcēšanos iekštelpās, kas veicina vīrusa izplatīšanos. Vīruss iekštelpās var saglabāties divas līdz deviņas stundas, pieaugot gaisa mitrumam, vīrusa izdzīvošanas laiks samazinās. Uz priekšmetiem vīruss izdzīvo no dažām stundām līdz pat 10 dienām.

Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu vai citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām, SVA epidemiologi iesaka stiprināt imunitāti, bieži un rūpīgi mazgāt rokas, vēdināt telpas un mitrināt iekšējo telpu gaisu, kā arī pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, — masveida pasākumus slēgtās telpās, iepirkšanās centrus u. tml.