Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lazdiņš: Rozes demisija bija vienīgā iespēja

Lauksaimnieki otrdien maksimāli sasnieguši cerēto protestu rezultātu, intervijā Latvijas Televīzijai savu gandarījumu par zemkopības ministra Mārtiņa Rozes (ZZS) demisiju pauda organizācijas «Zemnieku saeima» vadītājs Juris Lazdiņš. Vienlaikus viņš norādīja, «šajā brīdī tas [Rozes demisija] bija vienīgais solis».

Viņš uzsvēra, ka lauksaimnieki Rozes atkāpšanos pieprasījuši jau sešas septiņas reizes.

Lazdiņš arī norādīja, ka zemnieki pierādījuši savu vienotību. Tāpat lauksaimnieki vērsuši uzmanību uz to, ka situācija laukos ir traģiska. Par to esot jāatbild zemkopības ministram.

«Zemnieku saeimas» valdes priekšsēdētājs arī sacīja, ka daļa zemnieku dosies mājās, bet daļa vēl gaidīs, kad Roze par atkāpšanos no amata paziņos oficiāli. Viņš nekādas nekārtības neprognozēja.

Vienlaikus Lazdiņš uzsvēra, ka, lai arī būtiskākās zemnieku prasības ir izpildītas, valdības piešķirtais finansiālais atbalsts un Rozes demisija ir «īstermiņa ielāps».

Rozes pēctecim būs jāsakārto nozare un jāmaina Zemkopības ministrijas iestāžu attieksme pret lauksaimniekiem, sacīja Lazdiņš. Tāpat vairs nevajadzētu tikai akli sekot Eiropas Savienības prasībām.

Viņš gan atzina, ka patlaban nevar nosaukt labu kandidātu uz zemkopības ministra amatu. «Ceru, ka šāds cilvēks būs.»