Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dobeļa vadītā izmeklēšanas komisija beigs savu darbu

Otrdien Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisija sakarā ar iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā nolēma nepagarināt komisijas darbības termiņu.

Komisijas priekšsēdētājs Juris Dobelis (TB/LNNK) sēdē norādīja: "Nav nepieciešams pagarināt komisijas darbības termiņu - savas problēmas ir prokuratūrai, savas - advokatūrai, neviens vairs neinteresējas par problēmām tiesu sistēmā, arī prese ne. Klusi un mierīgi pabeigsim savu darbu."

Dobelis arī teica, ka komisijai nav obligāti 5.martā jāsniedz gala ziņojums par komisijas darbu, jo par šo ziņojumu netiks balsots Saeimā.

Gala ziņojumā par pamatu tikšot izmantots iepriekšējais komisijas ziņojums, jo komisija neko jaunu neesot uzzinājusi un pirmajā ziņojumā esot minēti pietiekami izsmeļoši fakti.

Ģenerālprokuratūra neko pretlikumīgu nav atradusi un seku no tās darba neesot nekādu, teica Dobelis. Arī uz komisijas sēdēm aicinātie tiesneši nav apstiprinājuši telefonsarunu autentiskumu. Komisija līdz ar to nekādas kriminālas darbības nav konstatējusi.

Dobelis pauda nožēlu par darbības termiņa nepagarināšanu, jo "komisijas jēga ir ilgstošā darbībā". Tad komisija, pieaicinot advokātus, un kopīgi ar tiesnešiem varētu izstrādāt ētikas standartus.

Pēc deputāta Venta Armanda Kraukļa (TP) aicinājuma Dobelis gan uzsvēra, ka gala ziņojumā tiks iekļauti vismaz desmit ierosinājumi likumdošanā, tai skaitā aicinājums strādāt pie jauna Prokuratūras likuma.

Deputāts Imants Kalniņš (TB/LNNK) atgādināja, ka komisija tika izveidota, lai izmeklētu ētiska rakstura pārkāpumus.

"No komisijas rīcībā esošās informācijas nevar konstatēt nopietnus ētiska rakstura pārkāpumus. To jāpiemin gala ziņojumā," teica Kalniņš, paužot viedokli, ka vienīgā neētiskā rīcība saistās ar noklausīto telefonsarunu atšifrējumu nokļūšanu publiskajā telpā.

Komisijas priekšsēdētājs informēja, ka 10.februārī vēl paredzēta tikšanās ar advokātu Lauri Liepu, 17.februārī - ar tieslietu ministru Gaidi Bērziņu (TB/LNNK) un 24.februārī - ar advokātu Andri Grūtupu.