Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Roze saņēmis draudus

Zemkopības ministram Mārtiņam Rozem (ZZS), kas trešdien Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC) [s:21430], ir izteikti draudi. To viņš teica Latvijas Televīzijas raidījumā «100. pants».

«Ir pieredze Rīgai, kas notiek, kad iestājas tumsa un normālam, miermīlīgam piketam pievienojas neapzinīgi elementi, kuri to jau sāka darīt,» skaidroja Roze, atgādinot par 13. janvāra Vecrīgas grautiņu pieredzi.

Ministrs arī stāstīja, ka viņam ir izteikti reāli draudi. Viens no demisijas iemesliem bijis viņa tuvāko drošība.

Tāpat Roze uzsvēra, ka valdība pieņēmusi Zemkopības ministrijas iesniegto lauksaimnieku atbalsta programmu, kas paredz, ka zemnieki saņems finansiālo atbalstu 27 miljonu latu apmērā. «Ir izpildīts tas darbs, ko es solīju, jo es solījumus turu.» Vienlaikus viņš norādīja, ka valdības pieņemtais plāns ir jārealizē.

Ministrs arī sacīja, ka viņš savā amatā ir pieļāvis kļūdas, tomēr konceptuālas kļūdas neesot bijušas. Roze skaidroja, ka lauksaimniecībai nepārtraukti pieaug atbalsts. «Neuzskatu, ka būtu maz darīts,» sacīja ministrs. Viņš arī norādīja, ka latviešu lauksaimnieki ir «klasi pārāki nekā lietuviešu  zemnieki». Roze nepiekrita, ka lauksaimniecība ir novesta līdz bankrotam. «Lauksaimniecība ir dzīvotspējīga,» teica ministrs.

Vienlaikus Roze arī uzņēmās atbildību par problēmām lauksaimniecības nozarē.

Tāpat ministrs vērsa uzmanību uz to, ka lauksaimnieku ekonomiskās prasības pārauga politiskās. Dienas gaitā kardināli mainījās dažu ministrijas sadarbības partneru pozīcija, teica Roze. Visdivkosīgāk esot rīkojusies organizācija «Zemnieku saeima». Pēc viņa vārdiem, ministra atkāpšanos pieprasīja tikai divas lauksaimnieku organizācijas.

Roze zemkopības ministra amatu ieņēma kopš 2002. gada novembra.