Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cēsīs atklās Ginta Māldera fotoizstādi «Mana lieta»

Piektdien Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta Ginta Māldera fotogrāfiju izstāde «Mana lieta», kas būs aplūkojama līdz 8. martam.

Lielizmēra fotogrāfijās redzami Latvijā pazīstami cilvēki, kuri guvuši panākumus dažādās jomās, un šo cilvēku izvēlētas lietas no viņu ierastās privātās vai darba vides. Piemēram, Renārs Kaupers, grupas «Prāta vētra» solists, un viņa dekoratīvā Jēzus figūriņa; Mārtiņš Rītiņš, restorāna «Vincents» šefpavārs, ar savu iemīļoto lampu; Normunds Šnē, orķestra «Sinfonietta Rīga» mākslinieciskais vadītājs un diriģents, un viņa unikālā porcelāna servīze; Toms Grēviņš, «Radio SWH» dīdžejs, un viņa lieta — skaņuplašu atskaņotājs.

Attēlus papildinās mākslas zinātnieces un izstādes kuratores Andas Bolužas sagatavotās anotācijas, kurās ietvertas dalībnieku atbildes uz jautājumu «Kāpēc šis dizaina priekšmets jums ir svarīgs?».

Pirmo reizi izstāde «Mana lieta» tika eksponēta 2008. gada nogalē Rīgā kā īpašs projektā «Dizains nākotnē 2009»  tapis foto projekts. Izstāde guva veiksmīgu publicitāti — tika atspoguļota žurnālos «Dizaina Studija» un «Deko», kā arī saņēma skatītāju atzinību, jo vienlaikus kā dienasgrāmata bija skatāma arī interneta portālā «Delfi».

Gints Mālderis fotogrāfijas jomā profesionāli darbojas jau kopš 90. gadu vidus. Strādājis kā preses fotogrāfs, fotogrāfijā fiksējis gan ceļojumu piezīmes (izstāde «Es biju Gambijā» u. c.), gan izrādes, piedalījies dažādos kultūras projektos (Latvijas Nacionālās operas izrāžu «Leļļu opera», «Karmena» autorfotogrāfijas u. c.) un daudzās izstādēs («Pelnrušķīte» Cēsu mākslas festivālā, «Daba. Vide. Cilvēks» izstāžu zālē «Arsenāls», akcijā «Opera. Tilts» u.c.).