Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksprezidentei savas domas par pingvīnu filozofiju

Bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai ir savs skaidrojums par Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) Vecgada vakara runā piesaukto pingvīnu teoriju — pēc viņas domām, pingvīnu filozofija izpaudusies tā, ka Godmanis stutējis savus ministrus.

«Pingvīnu filozofija no viņa puses izpaudusies tā, ka viņš juta par savu svētu pienākumu stutēt savus ministrus,» intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» atklāja eksprezidente. Viņa uzskata, ka Godmanim jāatzīst, ka pārāk enerģiski iestājies vairāku ministru vietā.

Vīķe-Freiberga skaidroja, ka demokrātiskās valstīs un to valdībās ir cita pieredze — ministri ir tie, kas stutē premjeru un visu valdību, un katram ministram jāspēj pavilkt savu vezumu. Bet, ja premjeram vēl jātērē savi spēki, lai aizstātu ministrus, tas nozīmē, ka premjeram ir vājie ministri jānomaina, uzskata Vīķe-Freiberga.

«Ziniet, kad Antarktīdā ir sniega vētra, pingvīni to pārziemo, saspiežoties ar mugurām kopā, vienā lielā aplī. Ja kāds noklīst, viņi to atgriež atpakaļ. Turpmākajos divos gados Latvijas ekonomikā būs šāda sniega vētra, un tādas cilvēciskās īpašības kā uzticība, izpalīdzība, līdzcietība un labestība būs svarīgākas nekā jebkad. Tās parādīs mūsu vēlmi un gribu. Un varat būt droši — valdība būs ar jums. Ceru, ka arī jūs būsiet ar mums, jo vienoti mēs esam stiprāki par krīzēm,» Vecgada vakarā uzrunā tautai sacīja Godmanis.