Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valentīndienas ticējumi

Pirms vairākiem gadsimtiem Anglijā plaši izplatīta tradīcija bērniem bija Valentīna dienas rītā pārģērbties par pieaugušiem un iet no mājas uz māju, dziedot dažādas dziesmas un modinot cilvēkus. 

Pastāv ticējums, ka, Valentīna dienā nopūšot noziedējušas pienenes pūkas un pēc tam saskaitot nenopūstās, var uzzināt, cik bērnu būs dzīves laikā. 

Viduslaikos daudzās apdzīvotās vietās bija tradīcija rīkot izlozi, lai noskaidrotu savu izredzēto. Šim nolūkam lozes ar attiecīgās pilsētas vai ciemata jauniešu vārdiem tika savāktas īpašās bļodās, no kurām vēlāk izlozes kārtībā vilka pretējā dzimuma pārstāvju vārdus. Izvilktais sava izredzētā vārds bija jāpiesprauž pie piedurknes un jāvalkā nedēļu. 

Dažās valstīs jauna sieviete kā dāvanu no vīrieša Valentīna dienā var saņemt kādu apģērba gabalu. Pastāv ticējums: ja viņa patur šo dāvanu, tad vēlāk apprecēsies ar tās dāvinātāju.

Agrāk ļaudis ticēja: ja sieviete Valentīna dienā redz pār galvu pārlidojam sarkankrūtīti, viņa apprecēsies ar jūrnieku. Ja viņa redz zvirbuli, tad apprecēsies ar nabadzīgu vīru un būs ļoti laimīga. Savukārt, ja sieviete Valentīna dienā ierauga zelta monētu, viņa apprecēsies ar miljonāru. 

Dažās valstīs tic, ka nākamo bērnu skaitu var uzzināt arī tad, ja Valentīna dienā pārgriež uz pusēm ābolu un saskaita, cik tajā sēkliņu.

Velsā bija paraža grebt koka karotes un pasniegt tās kā dāvanas 14. februārī. Izplatītākie greznojumi uz grebtajām karotēm bija sirsniņas, atslēgas un atslēgas caurumi. Šo greznojumu nozīme bija: «Atslēdz manu sirdi!»