Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nevis izlikt, bet izīrēt

ASV kredītu un finanšu kompānijas «Freddie Mac» pārstāvji ir nākuši klajā ar paziņojumu, ka kompānija nodomājusi izīrēt mājas to bijušajiem īpašniekiem, kas kredītsaistību nepildīšanas dēļ zaudējuši tiesības izpirkt ieķīlātās mājas.

Šā risinājuma mērķis ir saglabāt nekustamos īpašumus, kas, ja tajos neviens nedzīvos, varētu aiziet postā. «Ja atsavinātās mājas tiek apdzīvotas, tas nozīmē, ka tās tiek saglabātas labākā stāvoklī un tātad nekustamo īpašumu cenas nekritīsies, kas galu galā palīdzēs ātrāk iziet no nekustamo īpašumu krīzes,» paziņoja «Freddie Mac» direktors Deivids Mofets.

Jaunievedums attiecas uz īrniekiem, kuru māju īpašnieki ir iekļuvuši hipotēkas kredītu nemaksātāju kategorijā. Lai saņemtu atļauju īrēt mājokļus, potenciālajiem īrniekiem vajadzēs pierādīt, ka viņi spēs samaksāt īri.

Par analoģisku plānu jau paziņojusi ASV otrā lielākā finanšu kompānija «Fannie Mae», kas nolēmusi izīrēt 4000 mājokļu vienības.