Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Somijas «Sniega pils» dizainu veido Latvijas tēlnieki

Somijas pilsētā Kemi 30. janvārī svinīgi tika atklāta «Sniega pils», kuras dizaina autori šogad ir Latvijas tēlnieki Uldis Zariņš un Sandis Kondrāts.

«Sniega pils» Somijā pirmo reizi tika izveidota 1995. gadā, uzstādot Ginesa rekordu kā lielākā sniega pils pasaulē. Kopš tā laika tas kļuvis par ikgadēju pasākumu, bez kura ziema Somijā nav iedomājama. Pilī atrodas ledus viesnīca, ledus bārs, sniega baznīca, sniega restorāni, ledus galerija un bērnu rotaļu istaba no ledus.

««Sniega pils» veidošana bija īpaši aizraujoša un atbildīga, jo organizatori mums uzticēja projekta mākslinieciskā dizaina izstrādi, ko realizējām kopā ar «Frostiart OY» komandu. Izveidojām restorāna interjeru gotiskā, ledus bāru «hi-tech» un ledus baznīcu somu dizaina stilā. Esmu apmierināts ar paveikto, jo saņēmām augstāko novērtējumu par paveikto darbu — atzinību no Somijas nacionālajiem medijiem, Kemi pašvaldības un apmeklētājiem,» stāsta Uldis Zariņš.

Kopumā pils veidošanā izmantotas 400 tonnas ledus un 3000 tonnas sniega. Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš nodarbojas ne tikai ar ledus skulptūrām, bet ir arī Baltijas Smilšu tēlniecības asociācijas vadītāji. Pērn asociācija sadarbībā ar Jūrmalas Domi un producentu apvienību «Rain Project» Jūrmalā sarīkoja jau 2. Starptautisko Baltijas Smilšu skulptūru festivālu «Magic Sand», kā arī Liepājā sadarbībā ar «Frostiart» veidoja Durbes kaujai veltītu cilni.