Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cipruss: pieņemt lēmumu atgriezties nebija viegli

Pēc trīs gadu pārtraukuma atgriežoties Latvijas hokeja izlasē, 37 gadus vecais uzbrucējs Aigars Cipruss atzīst, ka tāpat kā senāk, kad spēlēja citas paaudzes hokejisti, valstsvienībā valda azarts un pacilāta atmosfēra.

«Manas paaudzes vilnis ir pagājis, dažs vēl spēlē, cits jau beidzis, izlasē notikusi paaudžu maiņa. Hokejisti ir jauni, bet kopējā gaisotne nav daudz mainījusies, treniņos jūtams azarts, jūtu to atmosfēru, kas bija arī mūsu laikā, — tāda jautra un viegla, savā starpā smejamies un ņemamies,» pirmo reizi kopš 2006. gada olimpiskajām spēlēm Turīnā atkal izbaudot valstsvienības gaisotni, aģentūrai BNS iespaidos dalījās pieredzējušais hokejists.

Uzbrucējs uzskata, ka par to, cik pašreizējais izlases kolektīvs ir saliedēts un vienots, labāk gan spriest turnīra gaitā, nevis pirms tā sākuma, jo «nāks spēles un tikai caur tām rūdās kolektīvs».

Pēdējo spēli izlasē Cipruss aizvadīja olimpiskajā turnīrā 2006. gada februārī pret Kazahstānu (2:5), pēc tās kopā ar aizsargu Sandi Ozoliņu paziņojot, ka karjeru izlasē ir beiguši, ceļu dodot jaunajiem. Tomēr dzīve ieviesusi savas korekcijas, un, pēc izlases galvenā trenera Oļega Znaroka uzstājīga aicinājuma, viņš nolēmis atgriezties.

«Tas, ka esmu izlasē, nāk no Oļega [Znaroka]. Pieņemt lēmumu nebija viegli, taču, zinot Oļegu un to situāciju, kāda patlaban ir, piekritu. Mēģināšu darīt visu, lai palīdzētu,» Cipruss atzina, ka viņa atgriešanās galvenais iemesls ir centra uzbrucēju trūkums izlasē.

Pašlaik Cipruss, kas ir piedalījies divās olimpiskajās spēlēs un 11 pasaules čempionātos, nedomā par spēlēšanu izlasē citos turnīros. «Pagaidām tas ir uz šo turnīru, tālāk es neko negribu teikt, redzēs, kā būs, bet principā tā [spēlēšana izlasē] ir tikai pagaidām. Tas viss [atgriešanās] ir patīkami un labi, tomēr manā uztverē mums jāskatās uz priekšu nākotnē. Situācija tomēr nav tik bēdīga, mums ir jauni spēlētāji, kuriem jāmācās un jāspēlē. Tas viss ir treneru ziņā,» Cipruss uzskata, ka izlasei ir gana labi jaunie hokejisti.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Aigara Ciprusa partneri uzbrucēju virknējumā būs divi citi izlases veterāni — Aleksandrs Ņiživijs un Aleksandrs Macijevskis, un tas varētu atvieglot maiņas sapratni.

«Mēs jau esam spēlējuši kopā vienā maiņā, taču laiks ir gājis, un daudz kas ir mainījies. Protams, kaut kāda saikne noteikti ir palikusi, jo es zinu viņu kustības un gājienus, taču tas nenozīmē, ka nevajag kādu ne pārāk lielu laiku, lai kopējo sapratni atjaunotu. Tomēr tas, ka ar viņiem ir spēlēts kopā, ir liels pluss, jo zinām cits cita labās un sliktās puses,» Cipruss uzsver, ka problēmām ar saskaņu laukumā nevajadzētu rasties.

Arī fiziskajā ziņā viņš ir gatavs triecienturnīram, kurā četru dienu laikā vajadzēs aizvadīt trīs spēles. «Fiziski viss ir kārtībā, jūtos labi, var bērt virsū,» Ciprusam par saviem spēkiem ir pārliecība. Rīgas «Dinamo» rindās viņa spēles laiks ceturtajā maiņā nav liels, tāpēc spēka netrūkst. No otras puses, jābūt gatavam izlasē laukumā pavadīt krietni ilgāku laiku. «Ja izlasē būs iespēja spēlēt daudz, tas būs lēciens, tāpēc jābūt tam gatavam. Ir atšķirība, vai spēlē trīs četras vai 12–14 minūtes. Fizisko spēku vajadzēs daudz, jo spēles būs grūtas un nevienu no pretiniekiem uz vienas slidas apspēlēt nevarēs.»

«No pretiniekiem nevienu negribu izcelt, visas ir nopietnas komandas ar nopietniem mērķiem. Visi zina, cik Latvijas izlasei ir bijušas grūtas spēles ar itāliešiem. Varbūt ungāri nav mums tik labi zināms pretinieks, jo pret viņiem nav bijis daudz spēļu. Cik es atceros, mūsu laikā tikai vienu reizi tikāmies turnīrā Baltkrievijā, kur arī negāja viegli [Latvija uzvarēja ar 3:2]. Ungāriem arī hokejs iet uz augšu. Viņi ir tikuši A grupā, tāpēc kaut kas tur notiek, viņu hokejs nav amatieru līmenī. Tie paši ukraiņi mums ir labi zināmi, un viņi uz Rīgu brauc ar domu par uzvaru. Visas trīs spēles ir ļoti svarīgas. Viegli nebūs, ir jānoskaņojas un jābūt gataviem uz katru spēli,» Cipruss brīdina, ka pirmo vietu un ceļazīmi uz Vankūveru turnīra saimniekiem dāvināt vēl ir par agru.

Latvijas izlase olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā «Arēnā «Rīga»» cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz 2010. gada spēlēm Vankūverā. Turnīra pirmajā dienā ceturtdien Latvija spēlēs pret Ungāriju (pulksten 19.00), 6. februārī tiksies ar Ukrainu (pulksten 19.00), bet svētdien, 8. februārī, — ar Itāliju (pulksten 17.00).