Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC rosina gozīt likumus, lai neļautu «izgriezt rokas» kredītņēmējiem

Partijas LPP/LC darba grupa sagatavojusi priekšlikumus kredītņēmēju aizsardzībai, rosinot izmaiņas vairākos likumos, portālam «Apollo» apvēstīja partijas pārstāvis Edgars Vaikulis.

LPP/LC ar valdes lēmumu jau 12. janvārī izveidoja Darba grupu priekšlikumu izstrādei kredītņēmēju aizsardzībai.

LPP/LC, uzklausot savu vēlētāju un to organizāciju domas, aicina Latvijas komercbankas, Latvijas Komercbanku asociāciju, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru nekavējoties izstrādāt un parakstīt memorandu par savstarpējo uzvedības kodeksu kreditēšanas jomā ekonomiskās recesijas laikā.

Lai sekmētu ātrāku hipotekāro kredītu ņēmēju tiesību aizsardzības nodrošināšanu, partijas LPP/LC valde uzdod Saeimas frakcijas deputātiem nedēļas laikā izstrādāt un iesniegt Saeimā grozījumus vairākos likumos.

Partijas rosina grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas taisnīgāk reglamentētu hipotekāro kredītu ņēmēju tiesības un pienākumus, ierobežotu banku patvaļas gadījumus. Tāpat jāgroza Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums, kas ļautu pašvaldībām izņēmuma gadījumos sniegt atmaksājamu sociālu atbalstu īslaicīgās finansiālās grūtībās nonākušām ģimenēm, kas ņēmušas hipotekāro kredītu vienīgā mājokļa iegādei, lai nepieļautu viņu nonākšanu ilglaicīgus pabalstus saņemošo maznodrošināto ģimeņu skaitā.

LPP/LC rosina grozījumus arī Maksātnespējas likumā, kas pagarinātu to laika periodu, kurā personai tiek dotas tiesības atjaunot savu maksātspēju, kas komercbankām radītu papildu motivāciju, strādājot ar klientiem, rast risinājumus, nevis izmest tos uz ielas.

Partijas darba grupa uzskata, ka šīs aktivitātes tuvākā nākotnē sekmēs tiesiskās aizsardzības mehānisma pilnveidošanu tiem iedzīvotājiem, kam, mainoties ekonomiskajai situācijai valstī, ir radušās grūtības atmaksāt vienīgajam mājoklim ņemto kredītu.

Kā norāda LPP/LC, tiks turpināts darbs, lai meklētu veidus, kā rosināt kredītdevējus nevis «izgriezt rokas» kredītņēmējiem, bet meklēt savstarpēji pieņemamus risinājumus.

www.lpplc.lv