Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tverijons iesaka nekaitināt zviedrus, lai bankas nepaliek bez kredītresursiem

Latvijas bankām pašlaik pieejamākais resursu avots ir lielās ārvalstu mātesbankas, un nemitīgie pārmetumi par to īstenoto politiku tām var likt pārdomāt, vai vispār turpināt atvēlēt līdzekļus kredītu izsniegšanai Latvijā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» atzina Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons.

«Ja mēs Latvijā uz katra stūra bļaustīsimies par īpašu zviedru politiku, kura it kā grib iznīcināt uzņēmējus, iespējams, tas novedīs pie tā, ka zviedri sāks domāt: kāda velna pēc mēs te kaut ko vēl darām?» teica Tverijons.

Viņš klāstīja, ka Latviju ir būtiski ietekmējusi globālā krīze, kuras dēļ bankas starpbanku tirgū nevar aizņemties līdzekļus kreditēšanai.

«Ja nebūtu šīs globālās krīzes, tad bankām nebūtu problēmu aizņemties kreditēšanai nepieciešamos resursus. Patlaban tā ir problēma, jo bankas nevar līdzekļus aizņemties. Izdzīvot ar vietējiem depozītiem nav iespējams, jo klienti jau tagad kļūst liesāki un arī nākotnē paliks arvien liesāki. Tāpēc vienīgā cerība, kur dabūt līdzekļus kreditēšanai, ir pirmām kārtām ārzemju lielās bankas. Taču tās var atvēlēt resursus un var arī neatvēlēt,» skaidroja asociācijas vadītājs.

Tverijons sacīja, ka pagājušajā gadā papildus ir saņemti resursi kreditēšanai 1,3 miljardu latu apmērā. Tostarp pagājušā gada nogalē, pateicoties mātesbankām, Latvija saņēma 439 miljonus latu.