Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rumbulā 4,3 hektāru lielā teritorijā plāno būvēt rindu mājas un savrupmājas

Aptuveni 4,3 hektārus lielā platībā Rumbulā, teritorijā starp Maskavas un Jāņogu ielu, plānots būvēt rindu mājas un savrupmājas, aģentūra LETA uzzināja Rīgas Domes Pilsētas attīstības komitejā.

Patlaban izstrādāta teritorijas detālplānojuma pirmā redakcija, ko plānots nodot sabiedriskajai apspriešanai.

Zemesgabala dienvidrietumu pusē atrodas Daugava. Saskaņā ar Rīgas pilsētas attīstības plānu 2006.–2018. gadam teritorijas ziemeļu galu šķērsos 40 metru plata maģistrālā iela, bet gar ziemeļrietumu robežu paredzēta vieta maģistrālai ielai ar platumu 30 metru.

Gar teritorijas austrumu robežu atrodas grāvis, kas savāc virszemes ūdeņus no plašas teritorijas. Grāvis sākas gandrīz pie Maskavas ielas un turpinās līdz Daugavai. Esošais ielu un ceļu tīkls ir fragmentārs. Teritorijā nav inženiertehniskās apgādes nodrošinājuma.

Pašreiz privātpersonām piederošajā teritorijā atrodas ģimenes dārziņi, tāpēc teritorijā galvenokārt aug augļu koki. Nedaudzie savvaļas kokaugi aug teritorijas malās un Daugavas krastā.

Saskaņā ar pilsētas attīstības plānu teritorija paredzēta kā dzīvojamās apbūves teritorija ar stāvu skaitu līdz trim stāviem, kā arī apstādījumu un dabas teritorija. Gar Daugavas krastu paredzēta labiekārtota apstādījumu un dabas teritorija 20 metrus no Daugavas pamatkrasta līnijas, kas paredzēta iedzīvotāju aktīvai un pasīvai atpūtai un rekreācijai. Gar maģistrālo ielu un esošo grāvi teritorijas dienvidaustrumu pusē paredzēta apstādījumu josla.

Detālplānojuma teritorijā paredzēti 12 apbūves gabali savrupmāju būvniecībai un viens zemesgabals rindu māju celtniecībai. Rindu māju prognozējamā kopējā platība pieņemta no 1300 līdz 1500 kvadrātmetru, ko apdzīvos 37–42 cilvēki. Privātmāju prognozējamā kopējā platība pieņemta 2400–2500 kvadrātmetru, ko apdzīvos 68–71 cilvēks. Prognozēts, ka teritorijā kopā dzīvot varētu 105–113 cilvēki.

No kopējās teritorijas 14 309 kvadrātmetri paredzēti ielu izbūvei, 6545 kvadrātmetri — apstādījumu un dabas teritorijai, bet 21 969 kvadrātmetri — dzīvojamai teritorijai.

Izskatot iespējamos apbūves variantus, secināts, ka lietderīgi ir izveidot divas vietējas nozīmes ielas, ap kurām grupētos savrupmāju celtniecībai paredzētie zemesgabali.

Galīgais lēmums par detālplānojuma 1. redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai būs jāpieņem Domes sēdē.