Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Zemnieku saeima» ministra amatā vēlas redzēt entuziastu

Biedrība «Zemnieku saeima» (ZSA) noraida Mārtiņa Rozes otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā «100. pants» pausto apgalvojumu, ka viņu atkāpties piespiedušas politiskās intereses, kas stāv aiz biedrības «Zemnieku saeima».

«Ja ministram nebija skaidrs, ka protesta akcijas iniciatīva un prasība par Mārtiņa Rozes demisiju nāca no visplašākā zemnieku loka, tas nozīmē, ka viņam tā arī nebija radusies izpratne par situāciju lauksaimniecībā un laukos. Mēs sagaidām, ka jaunais ministrs būs daudz aizrautīgāks lauksaimniecības nozares vadītājs un problēmas gribēs pamanīt laikus,» saka ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

«Protesta akciju mēs rīkojām tāpēc, ka mūsu biedri reģionos uzstāja uz radikālu rīcību. Uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu plāns ministrijā tika gatavots tikai pēc tam, kad lauksaimnieki jau bija definējuši savas protestu prasības. Turklāt pirms akciju rīkošanas mēs daudzkārt esam darba grupās un sarunās mēģinājuši panākt rīcību no Zemkopības ministrijas un masveidīgas akcijas rīkojām tikai, kad citas metodes nedeva rezultātu. Savukārt prasība par Rozes demisiju šoreiz parādījās tikai pēc trim protesta akcijām — Doma laukumā 13. janvārī un divām traktoru akcijām uz ceļiem —, pēc kurām reāla rīcība nesekoja,» norādīja ZSA direktore Rita Sīle.

Jaunajam ministra amata kandidātam Lazdiņš nosauc vairākas prasības: «Ministram tiešām jāstrādā lauksaimnieku labā. Viņam jābūt vīzijai par lauksaimniecības nozares atveseļošanu un lauksaimniecības stratēģiju. Nepieciešams plāns ministrijas turpmākam darbam, mazinot birokrātiju. Gribam arī zināt, kā ministrs gatavojas strādāt Eiropas politikas jautājumos. Un viņam noteikti jāpazīst lauksaimniecības nozare un ražošana.»

«Vakar Latvijā bija īpašs brīdis. Lauku iedzīvotāji parādīja savu spēku. Žēl, ka aizejošais ministrs vakar rīkoja spoku medības un neticēja, ka cilvēki var vienoties un panākt pārmaiņas vienkārši tāpat, bez partiju aicinājumiem un manipulācijām,» saka ZSA direktore Rita Sīle.

Savukārt ZZS pārstāvju un arī Mārtiņa Rozes runās akcentēto piensaimnieku dalīšanu lielajās un mazajās saimniecībās ZSA vērtē kā partijas mēģinājumu iedzīt ķīli lauksaimnieku starpā.