Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis: valdība ir rīcībspējīga [papildināta]

Ministru prezidents Ivars Godmanis trešdien Saeimas ārkārtas sēdes laikā uzrunā pauda, ka patlaban valdība ir rīcībspējīga un, ja tā nebūtu, valdība jau būtu beigusi darbu.

Premjers atklāja, ka ir iespējams veidot jaunu valdību, taču vispirms nepieciešams labs kandidāts, kas to darītu, kā arī konkrēta rīcības programma. Viņš norādīja, ka jaunajai valdībai būtu «jāprot uzņemt [sabiedrības] sitienus». «Vai to [sitienus] var izturēt? Ja nevar, tad vispār nav vērts sākt. Mēs to varam.» No esošās parlamenta politiskās opozīcijas tikai «Jaunā laika» deputāts Einars Repše šādus sitienus ir spējīgs uzņemt, teica valdības vadītājs.

Ministru prezidents arī norādīja: ja jāveic tie nepopulārie uzdevumi, kas valdībai patlaban ir jāveic, tad sabiedrībai, visticamāk, būs vienalga, kuras partijas ir koalīcijā.

«Man nav ambīcijas strādāt bezgalīgi ilgi,» uzsvēra Godmanis.

Premjers arī klāstīja, ka acīmredzot valdības darbs ir nepietiekams, citādi nenorisinātos sēde, kurā lemj par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam.

Godmanis arī vērsa deputātu uzmanību uz to, ka Saeima patlaban atrodas atlaišanas referenduma fāzē. Pēc premjera domām, nedrīkst pieļaut situāciju, kad nav valdības, nav Saeimas un jānotiek arī pašvaldību vēlēšanām. Tāpat, ja esošās valdības vietā nāk cita, ir ļoti būtiski, vai tā spēs turpināt valdības sākto ekonomikas stabilizācijas programmu, sacīja premjers.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvijā ir straujš ekonomikas kritums, jo tai bijis straujākais kāpums. Ekonomika ir cikliska, teica Godmanis, vienlaikus norādot, ka, stājoties premjera amatā, nav solījis nekādu paradīzi. «Mēs krītam, mēs cenšamies pie klints noturēties,» līdzībās runāja premjers, uzsverot, ka, lai noturētos, nedrīkst ieslīgt savstarpējās ķildās.

Godmanis arī noraidīja kritiku par savu ministru darbu, sakot, ka to viskompetentāk spēj vērtēt tieši valdības vadītājs. 

Tāpat premjers norādīja uz reformām, kas nepieciešamas izglītības un veselības jomā, kā arī uz valsts pārvaldes aparāta samazināšanu.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien noraidīja politiskās opozīcijas priekšlikumu par neuzticības izteikšanu Godmanim. Par valdības vadītāja atlaišanu bija 40 deputāti, pret to balsoja 51, savukārt atturējās viens tautas kalps — premjera partijas biedrs Oskars Kastēns (LPP/LC).