Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karostas cietumā darbojas «spoku mednieki» no ASV

Liepājas Karostas cietumā jeb bijušās virssardzes telpās 16 pētnieku grupa no Amerikas Savienotajām Valstīm ar smalku un īpašu aparatūru naktīs mēģina uztvert un reģistrēt tur novērotās neparastās parādības, ceturtdien vēstī laikraksts «Diena».

Viņi arī filmēs un fotografēs, bet par saviem vērojumiem sīkāk stāstīs tikai sestdien, līdz tam strādājot pilnīgā slepenībā un atsakoties no kontaktiem ar žurnālistiem.

«Tā ir starptautiska pētnieku komanda, kura amerikāņu televīzijas zinātniskās fantastikas raidījumu cikla «Ghost Hunters» vajadzībām pēta dažādas paranormālas parādības visā pasaulē. Pētnieki izmanto zinātniskas metodes un speciālas ierīces, intervē vietējos cilvēkus, kas saskārušies ar paranormālajām parādībām, kā arī dokumentē savus pētījumus un veido populāru raidījumu ASV,» informē Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja vadītāja (LRTIB) un Karostas glābšanas biedrības (KGB) pārstāve Monta Krafte.

Ar Amerikas pētniekiem kontakti nodibināti pagājušā gada septembrī. «Viņi bija internetā atraduši mūsu mājaslapu un tajā stāstu par Karostas cietuma Balto dāmu,» stāsta KGB aktīviste Lāsma Eglīte.

Leģenda vēsta, ka 1944. gada rudenī vācu armijas patruļa, veicot kārtējo reidu Liepājas pilsētas ielās, notvērusi kādu latviešu jaunekli. Aizdomās par dezertēšanu no leģiona viņš aizvests uz Karostas cietumu un ieslodzīts 18. kamerā. Pēc divām nedēļām šim jauneklim bijušas noliktas kāzas. Līgava, uzzinājusi, ka viņas mīļotais ieslodzīts Karostas cietumā, izmantojot sievišķīgu viltību, iekļuvusi tieši 18. kamerā, bet viņas mīļotais jau bijis nošauts. Nespēdama pārdzīvot smago zaudējumu, meitene tai pašā kamerā izdarījusi pašnāvību. Kopš tā laika viņa visā ēkā darot dīvainas un neizskaidrojamas lietas, raksta «Diena».

Visbiežāk Baltās dāmas klātbūtne atstājot iespaidu uz elektroierīcēm — viņa «izskrūvējot» elektriskās spuldzītes vai bojājot slēdžus, uzlādējot mobilos telefonus. Reizēm ar lielu troksni aizcērtot smagās cietuma kameru durvis.