Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pujats: kā krīzes laikā var vākt ziedojumus amorālam seriālam?

Laikraksts «Latvijas Avīze» ceturtdien publicējis izvilkumu no kardināla Jāņa Pujata sprediķa 2. februārī. Tajā kardināls runā par to, ko cilvēkam nevajadzētu zaudēt krīzes laikā. Viņš arī asi kritizē seriāla «Neprāta cena» veidotāju iniciatīvu vākt ziedojumus seriāla uzņemšanai.

«Bez šaubām, labklājības pamatā ir sabalansēts darbs valsts mērogā. Diemžēl laukos, kur tiek ražoti galvenie pārtikas līdzekļi, strādnieku ir palicis maz, jo viņi sabēguši pilsētās, kur jau tā ir daudz kā lieka (un pat kaitīga) saražots. Ir saprotams, ka jāatbalsta tie, kas ražo nepieciešamo, bet kā var krīzes laikā vākt ziedojumus, lai atbalstītu kādu amorālu televīzijas seriālu!? Tā tiešām ir «neprāta cena»,» — tā kardināls.

«Kā norit saimnieciskā dzīve? Vai pārtika kļūs lētāka? Vai darbs būs dabūjams? Vai cilvēki nepaliks bez pajumtes? Un vēl daudzi citi jautājumi interesē cilvēkus. Runāsim konkrēti. Tagad visiem prātā saimnieciskā krīze, jo, skrienot pēc ērtībām, nav pamanīts, ka saimnieciskie procesi nav noregulēti. Valsts aparāts tik sazarots un birokrātisks, ka krīzes laikā tas pašiem apgrūtina risinājuma meklējumus.»

«Ņemot pašu problēmas kodolu, jāsaka, ja cilvēkam ir trīs lietas: pārtika, mājoklis un darbs, tad saimnieciskā krīze viņam nedraud. Tas būtu minimums. Pārtikai ir absolūta prioritāte, jo bez ēšanas neviens nevar iztikt. Tātad pirmām kārtām jāatbalsta pārtikas ražotāji, t. i., laukos strādājošie. Otrs, ko nepieciešams nodrošināt, lai krīzes laikā cilvēki nezaudētu mājokli. Ja ir pārtika un mājoklis, var izdzīvot ne tikai strādājošie, bet arī pensionāri un pat bezdarbnieks,» norādījis Pujats.