Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Somālijas pirāti pamet kuģi «Faina»; uz tā ir arī Latvijas iedzīvotājs

Somālijas pirāti nelielās grupās sākuši pamest ukraiņu kuģi «Faina». Katra grupa saņem daļu izpirkuma naudas, ziņo [s:21453] Kā zināms, uz kuģa atrodas arī viens Latvijas iedzīvotājs.

Grupa jūras laupītāju devusies uz kuģa, kur starp pirātiem tiek sadalīta izpirkuma nauda — 3,2 miljoni ASV dolāru. Šāda izpirkuma nauda pirātiem tiek samaksāta pirmo reizi vēsturē.
Pēc neoficiālas informācijas, uz kuģa atrodas aptuveni 100 pirāti, bet patlaban kuģi jau pametuši 24 kuģa nolaupītāji.

Pirāti kuģi pamet nelielās grupās, lai izvairītos no organizētiem armijas uzbrukumiem.

Kuģi «Faina», uz kā atrodas ieroču krava no Ukrainas, arī 33 tanki «T-72», Somālijas pirāti sagūstīja 25. septembrī netālu no Kenijas krastiem. «Fainas» apkalpē ir 21 cilvēks — Latvijas iedzīvotājs Jevgēņijs Grigorjevs, trīs Krievijas pilsoņi un 17 ukraiņi.

Sākotnēji pirāti par «Fainas» atdošanu pieprasīja 35 miljonus dolāru (19 miljonus latu), taču vēlāk izpirkuma maksu samazināja līdz astoņiem miljoniem (4,35 miljoniem latu), un pēc tam vēl vairāk, liecina plašsaziņas līdzekļu dati.