Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS zemkopības ministra amatam virzīs bezpartejisku kandidātu

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) zemkopības ministra amatā plāno virzīt bezpartejisku kandidātu — jomas profesionāli ar lauksaimniecības un uzņēmējdarbības pieredzi, pazīstamu arī nozares sabiedrisko organizāciju aprindās.

To aģentūrai BNS apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš norādīja, ka nedēļas laikā iecerēts pieņemt galīgo lēmumu par šā cilvēka virzīšanu demisionējušā ZZS biedra Mārtiņa Rozes vietā.

Pagaidām gan Brigmanis nevēlējās minēt iespējamā jaunā zemkopības ministra uzvārdu, pamatojot to ar iespējamību, ka cilvēks var atteikties, ja ieraudzīs savas kandidatūras apspriešanu plašsaziņas līdzekļos, pirms ir devis galīgo atbildi.

«Saprotiet, cilvēks, līdzko ierauga savu vārdu medijos, var pateikt: nē,» ZZS pārstāvis minēja, gan uzsverot, ka zemniekus un lauksaimniekus pārstāvošajām sabiedriskajām organizācijām kandidāta vārds esot labi zināms.

Tuvākajās dienās plānotas arī šā cilvēka tikšanās ar nozares organizāciju pārstāvjiem — biedrību «Zemnieku saeima», Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomi (LOSP) un, iespējams, vēl citām organizācijām. Nozares pārstāvjiem ZZS virzītais kandidāts prezentēšot savu darbības plānu.

ZZS kandidāts zemkopības ministra amatam gan vēl varot atteikties arī neskaidrā politiskā fona dēļ — pretendentam neesot skaidrs, vai var piekrist strādāt valdībā, ja paralēli notiek sarunas par jauna Ministru kabineta veidošanu.

Tomēr Brigmanis atkārtoti noraidīja iespēju, ka Zemkopības ministrija varētu pāriet citas partijas pārziņā.

Biedrības «Zemnieku saeima» priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja aģentūrai BNS sacīja, ka sarunas par iespējamo tikšanos ir notikušas, taču laiku, kad tās notiks, viņa nevarēja vēl atklāt.

Dzelzkalēja piebilda, ka jaunais zemkopības ministra amata kandidāts ir zināms, taču viņa atbilstību amatam «Zemnieku saeima» vērtēs pēc notikušajām sarunām. Iespējamā kandidāta vārdu «Zemnieku saeimas» priekšsēdētāja vietniece nevēlējās atklāt.

Jau vēstīts, ka biedrības «Zemnieku saeima» priekšsēdētājs Juris Lazdiņš ceturtdien «Neatkarīgajā Rīta Avīzē» publicētā intervijā stāsta, ka viņam kandidāta padomā nav, lai gan vienlaikus atzīst, ka, «iespējams, tomēr viņu redzu, taču pašreizējā politiskā sistēma nepieļautu viņa kļūšanu par ministru. Taču domāju, ka mums pašlaik nepieciešams teju vai autoritārs režīms, kaut kas līdzīgs Ulmaņa laiku režīmam. Tas būtu optimāli šai Latvijas situācijai, ja premjers varētu izvēlēties savu komandu».

Vēstīts arī, ka Roze trešdien premjeram iesniedza demisijas rakstu. Par šo rīcību ministrs izšķīrās pēc lauksaimnieku prasības, kuri 3. februārī Latvijā rīkoja plašas protesta akcijas. Valdība 3. februārī nolēma sniegt papildu atbalstu piensaimniecības nozarei 27 miljonu latu apmērā kredītu garantijām, taču lauksaimnieki pēc šā lēmuma neatkāpās no prasības par ministra demisiju.

Roze ir lūdzis atjaunot Saeimas deputāta mandātu.