Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Moslijs atbalsta F-1 posmu Romas ielās

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Makss Moslijs atbalsta ideju par Pirmās formulas (F-1) trases veidošanu Romā, ziņo Itālijas laikraksts «La Gazetta dello Sport».

Vietējās varas iestādes pašlaik apsver bijušā Otrās formulas (F-2) pilota un superbaiku sacīkšu atbalstītāja Mauricio Flamīni ideju veidot F-1 trasi Itālijas galvaspilsētas ielās un pilsētas nomalē. Tomēr neviens šāds plāns netiks apstiprināts bez F-1 komercdirektora Bērnija Eklstouna piekrišanas.

«Es būtu pārsteigts, ja tas notiktu,» intervijā Itālijas laikrakstam «La Gazzetta dello Sport» izteicās Moslijs. «Es zinu, cik daudz pūļu un naudas ir jāiegulda, lai katru gadu pārvērstu Montekarlo ielas par F-1 sacīkšu trasi. Turklāt Itālijā ir daudzas kvalitatīvas pastāvīgās trases.»

«Jebkurā gadījumā tā ir Eklstouna problēma, nevis manējā,» uzsvēra Moslijs, piebilstot, ka F-1 vadība joprojām nav saņēmusi pieteikumu no Romas pilsētas par sacensību organizēšanu.

F-1 sacensībās startējošās komandas «Ferrari» prezidents Luka di Montedzemolo norādījis, ka Romas «Grand Prix» sacensības iedomājamas tikai tad, ja tas būs vienreizējs pasākums, nevis pastāvīgs čempionāta posms.

Tāpat FIA prezidents atklāja, ka viņš neatbalsta Eklstouna piedāvājumu individuālajā pilotu kopvērtējumā aizvietot ierasto punktu sistēmu ar «Olimpisko spēļu stila» medaļu sistēmu. Plānotā sistēma paredz, ka katrā čempionāta posmā pirmo trīs vietu ieguvēji saņems attiecīgi zelta, sudraba un bronzas medaļas, bet par pasaules čempionu kļūs pilots, kurš sezonas laikā būs izcīnījis visvairāk zelta medaļu.

«Medaļas ir Eklstouna apsēstība,» uzskata Moslijs. «Es neredzu, kādā veidā tas varētu palielināt apdzīšanu skaitu.»