Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par nelegālu ieroču iegādi aiztur vēl divas NBS amatpersonas

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā par nelikumīgu šaujamieroču iegādi, glabāšanu un realizāciju ir aizturēti vēl trīs cilvēki, arī divas Nacionālo bruņoto spēku amatpersonas, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā.

Aizturētas vēl divas Bruņoto spēku Sauszemes spēku 2. kājnieku bataljona amatpersonas un viena civilpersona. Visiem trim aizturētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kratīšanas laikā pie aizturētajiem atrastas un atsavinātas četras pistoles, 473 patronas, 49 detonatori, viena kājnieku mīna, trīs granātas, kā arī 900 grami trotila un divi kilogrami plastīta.
Kopumā šajā kriminālprocesā ir jau 30 aizdomās turētās personas, no kurām deviņas ir NBS amatpersonas.

Jau vēstīts, ka oktobrī aizdomās par nelikumīgu šaujamieroču iegādi, glabāšanu un realizāciju tika aizturētas četras personas, kurām atsavināja lielu daudzumu nelikumīgi glabātu ieroču, munīcijas un sprāgstvielu. Turpinot izmeklēšanu, tika aizturētas vēl vairākas NBS amatpersonas un civilpersonas.

Par šo faktu tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas «Par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.