Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanis prognozē smagas sarunas ar SVF par pensiju indeksāciju

«Sarunas ar Starptautisko Valūtas fondu par iespējamo pensiju indeksāciju būs ļoti smagas,» prognozē Ministru prezidents Ivars Godmanis.

Premjers ceturtdien atzina, ka sarunas notiks par septiņu miljonu latu novirzīšanu pensiju indeksācijai jau aprīlī. Tās viņš prognozēja ļoti smagas, norādot, ka tikai tās pensijas varētu indeksēt, kas nav lielākas par 135 latiem.

Rudenī gan vairs indeksācija nav paredzēta. Godmanis prognozēja, ka nākamā pensiju indeksācija varētu būt vien nākamā gada 1. janvārī.

Iepriekš labklājības ministre Iveta Purne atklāja, ka, visticamāk, pensiju indeksācija šā gada aprīlī tomēr notiks.

Purne uzsvēra, ka Labklājības ministrija (LM) cīnīsies par šā gada aprīļa pensiju indeksāciju pensijām, kuru apmērs nepārsniedz 135 latus. Tas nozīmē, ka reāli šīm pensijām varētu tikt pielikti klāt trīs četri lati, taču precīzākus skaitļus būs iespējams nosaukt tad, kad tiks aprēķināts šā gada pirmo mēnešu inflācijas vai deflācijas procents.

Līdzekļi pensiju indeksācijai ir, jo šim mērķim vajadzīgie septiņi miljoni latu tiktu izmantoti no LM speciālā budžeta iekrājuma.

Purne skaidroja, ka konkrēta atbilde par pensiju indeksāciju būs zināma nākamās nedēļas laikā, jo nākamnedēļ Godmanis tiksies ar SVF pārstāvjiem, lai runātu arī par pensiju indeksācijas jautājumu.