Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespējamo LB veikala izlaupītāju patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma nemainīt iepriekš piemēroto drošības līdzekli — apcietinājumu — Ingum Zaharčenokam, kas tiek turēts aizdomās par AS «Latvijas Balzams» (LB) veikala izlaupīšanu 13. janvārī Vecrīgā notikušo grautiņu laikā, par to šodien pēc tiesas sēdes žurnālistus informēja aizdomās turamā advokāts Māris Bite.

Šīs dienas lēmumu pārsūdzēt nevarēs, taču aizstāvis apgalvoja, ka iespējams atkārtoti vērsties tiesā pēc četrām nedēļām, lai lūgtu pārskatīt šo drošības līdzekli.

Slēgtās tiesas sēdes laikā pie sēžu zāles durvīm bija pulcējušies Zaharčenoka tuvinieki — radinieki un draugi, kuri pārdzīvoja notikušo un centās uzmundrināt aizturēto brīdī, kad viņš tika konvojēts uz tiesas zāli.

Pikets pie Rīgas apgabaltiesas ēkas ir beidzies, piketētāji — izklīduši.

Kā ziņots, šodien īsi pēc plkst. 15 pie Rīgas apgabaltiesas ēkas sapulcējās nedaudz vairāk par 20 piketētājiem, kuri ar dažādiem plakātiem rokās prasīja atbrīvot no apcietinājuma Zaharčenoku.

Piketētāji uzvedās mierīgi, viņiem rokās bija plakāti, kas aicināja tiesu būt taisnai un godīgai un «atdot meitai tēvu». Plakāti vēstī: «Atbrīvot Ingu'su V.», «Vai brīvā Latvijā sarkanie likumi», «Vara! Atdod meitai tēvu», «Tiesa — tev, taisnai un godīgai būt!», «Pieprasām izbeigt varas prettiesisko izrēķināšanos».

Kā ziņots, piketu organizēja Vēstures pētnieku biedrība (VPB), kas uzskata, ka viens no organizācijas dibinātājiem Zaharčenoks saistībā ar 13. janvārī notikušajiem grautiņiem apcietināts nepamatoti.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja VPB valdes priekšsēdētājs Roberts Klimovičs, patlaban apcietinātais Zaharčenoks ir viens no biedrības dibinātājiem, kā arī tās valdes loceklis.

«Mēs Ingu pazīstam kā ļoti atbildīgu un atsaucīgu biedru. Ingus ir iemantojis biedru uzticību un cieņu, jo ir organizācijas «dvēsele». Viņš aktīvi iesaistās visu biedrības pasākumu organizēšanā un vada VPB finanšu lietas,» teikts VPB izplatītajā paziņojumā.

Kā skaidro organizācijas valdes priekšsēdētājs Klimovičs, 13. janvārī daudzi VPB biedri piedalījās Doma laukumā notiekošajā piketā. Organizācijas valdes rīkotajā izmeklēšanā vēlāk esot konstatēts, ka Zaharčenoks bijis Vecrīgā, bet nekādas pretlikumīgas darbības nav veicis. Viņš esot bijis skaidrā prātā, turklāt aizturēšanas brīdī atradies kāda sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma telpās Kaļķu ielas un Meierovica bulvāra stūrī, skaidroja Klimovičs.

VPB nav saprotama motivācija, kāpēc aizdomās turamais jātur apcietinājumā, turklāt organizācijas biedri gatavi uzņemties galvojumu par Zaharčenoku, «ka viņš ieradīsies pie procesa virzītāja pēc pirmā uzaicinājuma un kā godīgs, likumpaklausīgs pilsonis izpildīs arī citus procesuālos pienākumus», skaidroja Klimovičs.

Kā ziņots, 15. janvārī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa apcietināja septiņas no Vecrīgā aizturētajām personām aizdomās par aktīvu piedalīšanos 13. janvāra nekārtībās Vecrīgā. Apcietinājums šīm personām tika piemērots kā drošības līdzeklis. Kopumā saistībā ar 13. janvāra grautiņu Vecrīgā Centra rajona tiesa todien izvērtēja astoņu personu drošības līdzekļus.

Viena no 15. janvārī apcietinātajām personām bija arī Zaharčenoks, kas, pēc advokāta palīga Viļa Sruoģa teiktā, turēts aizdomās par 13. janvāra vakarā notikušo ielaušanos LB veikalā.

Zaharčenokam inkriminēta arī policijas transporta bojāšana, taču viņš savu vainu neatzīstot. Aizdomās turamais nenoliedz, ka 13. janvāra vakarā bijis Vecrīgā, taču minēto nekārtību izraisīšanā viņš neesot piedalījies, pēc Zaharčenoka apcietināšanas pastāstīja Sruoģis.

LETA jau ziņoja, ka par 13. janvāra nekārtībām Vecrīgā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 225. panta — par masu nekārtību organizēšanu, ja tās saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu vai ar vardarbību pret personu, vai ar pretošanos varas pārstāvjiem un par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās, ja tās izraisījušas iepriekšminētās sekas.

Saskaņā ar šo likuma pantu vainīgās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem.

Par 13. janvāra grautiņiem Vecrīgā sāktas arī vairākas administratīvās lietas.