Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par inkasenta nogalināšanu Mārupē apcietināta policistu ģimene

Aizdomās par pagājušā gada decembrī notikušo inkasācijas automašīnas aplaupīšanu Mārupē un viena inkasatora nogalināšanu apcietināta policistu ģimene un upura kolēģis, kurš uzbrukuma laikā tīši vai netīši tika ievainots, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LETA jau ziņoja, ka 17. decembra vakarā Mārupē notika bruņots uzbrukums firmas «G4S Latvia» inkasācijas automašīnai. Viens inkasators tika nogalināts, bet otrs — ievainots. Tika nolaupīti vairāk nekā 150 000 latu.

Aizdomās par šo noziegumu sākotnēji ar tiesas lēmumu tika apcietināts uzbrukumā iesaistītais un ievainojumus guvušais inkasators.

Pagājušajā nedēļā tiesa kā drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi arī kādam par šo noziegumu aizdomās turētam 1973. gadā dzimušam bijušajam Rīgas kriminālpolicistam Jānim, bet šīs nedēļas sākumā aizturēta un vēlāk apcietināta arī viņa sieva — Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas darbiniece. Arī viņa agrāk strādājusi Kriminālpolicijā, kur, visticamāk, iepazinusies ar savu tagadējo dzīvesbiedru.

Kā ziņots, Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kriminālpolicija saistībā ar bruņoto laupīšanu inkasācijas automašīnai bija izvirzījusi divas versijas.

Viena no versijām bija, ka veikta bruņota laupīšana ar mērķi izdarīt slepkavību, savukārt otra — ka laupīšana iepriekš varētu būt gatavota kopā ar šajā noziegumā cietušām personām vai arī kādiem iepriekš inkasāciju veikušiem cilvēkiem, preses brīfingā žurnālistiem iepriekš sacīja Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš atklāja, ka nauda ir nolaupīta, taču tās apmēri vēl tiek precizēti. Automašīnā esošais naudas glabāšanas seifs bijis atvērts, ko apsardzes darbinieki nemaz nevarot atvērt. Seifu varot atvērt tikai divi cilvēki — inkasators un cilvēks, kas beidz inkasāciju.

Automašīnā pēc laupīšanas atradušies vēl divi maisi ar naudu. Gan policija, gan apsardzes kompānija «G4S Latvia» kategoriski atsakās nosaukt nolaupītās naudas summu. Pirms laupīšanas nauda savākta no vairākām vietām, arī no lidostas «Rīga».

Kriminālpolicijas priekšnieks arī sacīja, ka naudu pārvadājošie darbinieki ļoti rupji pārkāpuši inkasācijas noteikumus, piemēram, novirzījušies no iepriekš sagatavotā maršruta. Laikā, kad notika laupīšana, automašīna atradās vietā, kur tai nevajadzēja atrasties, sacīja Ķuzis. No plānotā maršruta automašīna esot bijusi novirzījusies par aptuveni 300–500 metriem.

Kā pratināšanas laikā apgalvojis ievainotais inkasators, klusajā meža celiņā viņi bija apstājušies, lai nokārtotu dabiskās vajadzības. Inkasators stāstījis, ka pie automašīnas saņēmis sitienu pa galvu un zaudējis samaņu.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 118. panta 2. punkta — par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Sākotnēji ievainotajam inkasentam šajā lietā bija liecinieka statuss.

Ķuzis sacīja, ka automašīna bijusi aprīkota ar visiem nepieciešamajiem drošības standartiem. Tajā bijusi arī GPS sistēma, kas ļauj redzēt visus maršrutus.

Laupīšanas uzbrukumā lietots PM sistēmas ierocis, šīs pašas sistēmas ierocis bijis arī nogalinātajam apsargam — 1974. gadā dzimušajam vīrietim. Lai gan nozieguma ierocis nav atrasts, policija atradusi ložu čaulītes, un tās nodotas ekspertīzes veikšanai, lai identificētu ieroča īpašnieku, ja tas būs bijis legāls.

Abi inkasatori šajā uzņēmumā strādājuši aptuveni gadu.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja «G4S Latvia» Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Ilze Jermacāne, saistībā ar uzbrukumu inkasācijas automašīnai uzņēmums veic iekšējo pārbaudi saskaņā ar tajā noteiktajiem starptautiskajiem standartiem.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edgars Zālītis varot apliecināt Ķuža sacīto, ka «inkasenti nodrošināti ar augstas klases ekipējumu, kāds tiek izmantots arī policijas specvienību darbā».

Tā kā noticis smags noziegums, kuru patlaban izmeklē Valsts policija, un faktu, ka uzņēmums ieinteresēts, lai noziegums tiktu atklāts pēc iespējas ātrāk, izmeklēšanas interesēs kompānija plašāku informāciju nesniegs.

LETA jau ziņoja, ka policijai 17. decembrī ap plkst. 17.50 kādas garām braucošas automašīnas šoferis ziņojis par inkasācijas automašīnas aplaupīšanu uz ceļa meža masīvā Mārupes pagastā.

Kad notikuma vietā ieradās policijas darbinieki, viņi konstatēja, ka automašīnā sašauti divi inkasatori. Abi cietušie tika nogādāti slimnīcā, taču viena inkasatora dzīvību mediķiem glābt neizdevās — 1974. gadā dzimušais vīrietis bija ievainots galvā.