Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tēvi pauž sašutumu par Saeimas rīcību

Tēvi un aktieri Ainārs Ančevskis un Jānis Jarāns ir sašutuši par Saeimas deputātu rīcību, noraidot grozījumus likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», kas paredzētu Latvijā atzīmēt Tēva dienu.

«Tā ir tuvredzība! Tēva loma sabiedrībā pieaug, un tagad — šāds neizprotams gājiens. Saeimas deputāti kārtējo reizi ir palaiduši garām iespēju rīkoties saprātīgi un atbilstoši tautas reproduktīvās veselības interesēm!» ziņu aģentūru izplatīto jaunumu komentē Ainārs Ančevskis, kas pašlaik gatavojas pirmizrādei «Tētis» 23. un 24. februārī.

Krietni skarbāks savā vērtējumā ir Jānis Jarāns, kas tāpat kā Ančevskis spēlēs jaunajā režisora Jura Rijnieka iestudētajā izrādē: «Kāds ir mūsdienu vīrietis — tēvs? Pilnīgi skaidrs, ka «īsts vīrietis» šodien ir nenoformulēta, bet katram, it sevišķi sievietēm, skaidri izjūtama loma, ietekmīga, spēcīga, mērķtiecīga un diezgan primitīva radība, no vienas, un iejūtīga, izprotoša, maiga būtne, no otras puses. Kaut kas no Tarzāna psihoterapeita vai Lāčplēša ar Hārvarda universitātes komunikāciju fakultātes diplomu. Katrs vīrietis uz to tiecas kā traks — kā apmāts veido sevi, cik vien atļauj viņa dabas dotumi, lai kļūtu par līdzpilsoņu apbrīnas objektu. To varētu dēvēt par fallisko dimensiju mūsu apziņā jeb mērīšanos ar krāniņiem. Nu, lūk, samērījās atkal…»
 
Par izrādi «Tētis»

Izrādes veidotāji vēlas aicināt visus reproduktīvi aktīvos cilvēkus nodoties īstiem nemirstības nodrošināšanas aktiem un iedrošināt pārvarēt brīžus, kas traucē saņemties un izjust lepnumu par mazu, mīļu radībiņu un tukliem vaidziņiem, kuriem tā vien gribas uzspiest kārtīgu buču arī tad, ja Saeima tuvredzīgi neatbalsta Tēva dienas ierakstīšanu atzīmējamo dienu kalendārā.

Pēc īslandiešu autora Bjorni Haukura Torsona lugas veidotā izrāde «Tētis» turpina iepazīstināt Latvijas skatītājus ar pasaulē pašlaik populāro stand-up žanru, kas ir viena aktiera uzstāšanās ar mērķi izklaidēt publiku. Līdzīgi kā izrādē «Alu cilvēks», arī izrāde «Tētis» asprātīgā un sirsnīgā veidā stāsta par vīrieša būtību, filozofiju, attiecībām un jūtām dzīves posmā, kad viņš gatavojas un kļūst par tēvu.

«Tēta» pirmizrāde, neskatoties uz Saeimas negatīvo balsojumu par Tēva dienu, notiks iepriekš paredzētajā laikā un vietā — kinoteātrī «Rīga» 23. un 24. februārī.