Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Klajā nākusi grāmata «Izcelšanās noslēpumi»

Pasaules lielāko grāmatu namu goda vietā šogad atrodamas daudz Čārlzam Darvinam un viņa izstrādātajai evolūcijas teorijai veltītu grāmatu.

Februārī šīs grāmatas aizpildījušas daudzu Eiropas un ASV grāmatnīcu skatlogus, jo angļu dabaspētniekam februārī atzīmējam 200. dzimšanas dienu, bet novembrī aprit 150. gadu, kopš iznācis viens no pasaules ievērojamākajiem zinātniskajiem darbiem — Čārlza Darvina «Sugu izcelšanās», kas līdz ar Kopernika un Ņūtona sniegumu kļuva par pasaules zinātniskās ainas pamatakmeni.   

Arī Latvijā abas ievērojamās jubilejas ir pamanītas. Apgādā «Pētergailis» februāra sākumā klajā nākusi Gunta Kavaca grāmata «Izcelšanās noslēpumi. Čārlzam Darvinam 200. Darvinisma hronika no pasaules radīšanas līdz 21. gadsimtam».

Grāmatā ieskicēti evolūcijas mācības tapšanas un attīstības ceļi no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Grāmatas galvenais temats ir Č. Darvina radošā darbība, sīkāk pievēršoties diviem viņa nozīmīgākajiem darbiem — «Sugu izcelšanās» un «Cilvēka rašanās». 

Evolūcijas teorijas autors Čārlzs Darvins par galveno šā procesa virzītājspēku uzskatīja dabisko atlasi: izdzīvo vai nu stiprākie, vai gudrākie, savukārt vājākie un garīgi mazāk attīstītie iet bojā. Attiecīgi izdzīvojušie savas labākās īpašības nodod pēcnācējiem, un tieši šādā ceļā, pēc Darvina teorijas, pērtiķis kļuva par cilvēku.