Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parex banka iesniegusi piedāvājumu sindicēto kredītu devējiem

Lai vienotos par atmaksas nosacījumu maiņu, Parex banka sindicēto kredītu devējiem iesniegusi savu piedāvājumu, portālu «Apollo» informēja Parex bankas valdes priekšsēdētāja padomniece Maija Celmiņa.

Piedāvājums paredz, ka šā gada februārī tiek atmaksāti 20% no kopējās aizdevumu summas, taču pārējie atlikti attiecīgi līdz 2010. un 2012. gadam.

«Mūsu priekšlikums sindicēto kredītu devējiem paredz atliktos maksājumus, kas pašreizējā globālās finanšu krīzes situācijā atbilstoši starptautiskajai darījumu praksei ir samērīgs piedāvājums. Bankai stratēģiski svarīgi pēc iespējas ātrāk atgriezties pie pilnvērtīgas darbības, tai skaitā panākt noteikto ierobežojumu atcelšanu un atjaunot kreditēšanu,» uzskata Parex bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis.

Bankas piedāvājums paredz, ka 20% no kopējās aizdevuma summas jeb 155 miljonus eiro un uzkrātos procentus ieskaita darījuma kontā šā gada 18. februārī. Par atlikušajiem 80% no kopējās aizdevuma summas jeb 620 miljoniem eiro tiek noslēgta vienošanās par kredīta termiņa pagarināšanu, nosakot šīs kredīta daļas maksājumu divās daļās: 387 miljonus eiro 2010. gada februārī un 232,5 miljoni eiro — 2012. gada janvārī.

Parex banka ar sindicēto kredītu devējiem noslēgusi divus līgumus — 2007. gada 29. jūnijā par 500 miljonu eiro aizdevumu un 2008. gada 21. februārī par 275 miljonu eiro aizdevumu.