Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tverijons: ja bankas būtu bezatbildīgas, Rīgā <i>bomžu</i> nebūtu

Ja bankas tā sauktajos labajos laikos kredītus būtu dalījušas pa labi un pa kreisi, Rīgā šodien bomžu vairs nebūtu, pārliecināts ir Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons.

Intervijā laikrakstam «Diena» viņš atgādina, ka, sākot ar 2004. gadu, kad sākās aktīvā kreditēšana, bija liela un objektīva nepieciešamība uzlabot sadzīves apstākļus un šī tieksme joprojām nav apmierināta.

«Ja cilvēks nāca uz banku ar nopietnu darbu, stabilu algu, kāda motivācija viņam nedot kredītu?» vaicā Tverijons. Viņš atklāj, ka no 158 tūkstošiem ģimeņu, kuras paņēmušas kredītu, tikai 10% bija spekulatīvi darījumi, bet aptuveni 100 tūkstoši ģimeņu tādā veidā ir uzlabojušas savus sadzīves apstākļus.

«Daudzi pārmet, ka bankas dalīja kredītus pa kreisi, pa labi, bet, ja bankas būtu tik bezatbildīgi dalījušas kredītus, Rīgā šodien bomžu nebūtu,» pārliecināts ir Tverijons.

Viņš skaidro, ka problēmas sākās ekonomisko apstākļu, nevis banku sistēmas dēļ. Pēc asociācijas ziņām, šodien apmēram 12–13% kredītņēmēju ir problēmas ar kredīta atmaksāšanu.