Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL: valžu un padomju locekļiem jānosaka augstākas prasības

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši priekšlikumus likumā «Par valsts un pašvaldību kapitāldaļām un kapitālsabiedrībām», piedāvājot noteikt augstākas prasības valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valžu un padomju locekļiem, portālam «Apollo» JL pārstāve Laila Timrota.

JL rosina noteikt par obligātu kapitālsabiedrības locekļiem gan augstāko izglītību, gan atbilstošu darba pieredzi, kā arī noteikt, ka kapitālsabiedrības padomes vai valdes loceklis šo amatu var ieņemt ne vairāk kā divās kapitālsabiedrībās. Iepriekš valdes un padomes locekļi varēja ieņemt amatus trijās kapitālsabiedrībās, turklāt augstākā izglītība un pieredze šiem valsts un pašvaldību uzņēmumu pārvaldītājiem nebija obligāta prasība.

«Šādi grozījumi ievērojami uzlabos gan valdes un padomes locekļa individuālā darba kvalitāti, gan nodrošinās efektīvāku un profesionālāku valsts uzņēmumu un valsts līdzekļu pārvaldību, un vairs neveidosies situācijas, kad augstos amatos valsts uzņēmumos atrodas cilvēki bez atbilstošas izglītības un pieredzes, bet ar atbilstošiem sakariem,» norāda JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.