Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Felpss saņem trīs mēnešu diskvalifikāciju

ASV Peldēšanas federācija piespriedusi olimpiskajam čempionam peldēšanā Maiklam Felpsam trīs mēnešu diskvalifikāciju, kā arī uz tikpat ilgu laiku atcēlusi viņam piešķirto pabalstu, reaģējot uz kādā britu laikrakstā publicēto fotogrāfiju, kurā sportists redzams smēķējam marihuānu, paziņoja federācijas vadība.

«Šajā situācijā nav pārkāpti nekādi antidopinga noteikumi, tomēr mēs nolēmām skaidri parādīt Maiklam savu nostāju šajā jautājumā, jo viņš ar savu rīcību ir licis vilties ļoti daudziem cilvēkiem, īpaši simtiem tūkstošu ASV jauno sportistu, kuriem viņš kalpo par piemēru un varoni,» teikts federācijas izplatītajā paziņojumā. «Maikls brīvprātīgi pieņēma šos soda mērus un pauda apņemšanos atgūt mūsu uzticību.»

Arī Felpsa preses sekretārs Drjū Džonsons atzinis, ka sportists pieņem diskvalifikāciju un saprot ASV Peldēšanas federācijas «skatpunktu».

«Viņš jūtas vainīgs par to, ka ir pievīlis visus,» uzsvēra Džonsons. «Tomēr Felpsu ir iedrošinājuši no faniem saņemto komentāru tūkstoši, kā arī daudzu sponsoru paustais atbalsts. Viņš plāno ieguldīt lielu darbu, lai atgūtu cilvēku uzticību.»

Jau ziņots, ka britu tabloīds «News of the World» pagājušajā svētdienā publicēja fotogrāfiju, kurā bija redzams, kā slavenais peldētājs smēķē marihuānu. Fotogrāfija tikusi uzņemta pagājušā gada novembrī.

Felpss savas karjeras laikā ir izcīnījis 14 olimpiskās zelta medaļas, kļūstot par visveiksmīgāko sportistu 113 gadus senajā mūsdienu olimpisko spēļu vēsturē.