Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Inkasācijas auto aplaupītāji naudu tērējuši dārgiem auto un īpašumiem

[s:21475] plānota mēnešiem ilgi, un tās organizēšanā un izpildīšanā iesaistītas trīs personas. Pēc nedaudz vairāk kā mēneša visi noziegumā iesaistītie jau aizturēti, tomēr viņi jau paguvuši par nolaupīto naudu nopirkt dārgas kustamas un nekustamas mantas.

Rīgas Kriminālpolicijas šefs Ints Ķuzis piektdien preses brīfingā vēl neatklāja, cik liela naudas summa tika nolaupīta, taču par to, visticamāk, aizturētie iegādājušies dārgus auto, kā arī nekustamos īpašumus.

Apstiprinājusies viena no policijas iepriekš izvirzītajām versijām, ka nozieguma veikšanā iesaistīts kāds no inkasētājiem. «Aizdomīgi likās ievainotā apsarga miesas bojājumi. Vēl gaidām ekspertīzes, taču redzam, ka notikušā apstākļi bijuši citādi, nekā stāstīja apsargs,» sacīja Ķuzis.

Apsargs aizturēts jau 12. janvārī, kad viņam piemērots aizdomās turamā statuss, savukārt 29. janvārī policija aizturēja 1973. gadā dzimušu vīrieti — bijušo policistu, kurš, visticamāk, bijis nozieguma organizētājs. Dažas dienas vēlāk, 3. februārī, policija aizturēja arī viņa sievu — 1979. gadā dzimušo sievieti.

Ķuzis gan norādīja, ka abi aizturētie — bijušie policisti — gandrīz deviņus gadus policijā nestrādā. Aizturētais vīrietis tikai neilgu laiku strādājis par policistu un no darba atlaists. Savukārt sieviete no iekšlietu sistēmas aizgājusi pēc pašas vēlēšanās pirms vairākiem gadiem.

«Tas ir nepatīkami, ka viņi strādājuši policijā, taču vilkt paralēles ar policijas darbiniekiem šeit nevar,» — tā Kriminālpolicijas šefs.

Pagaidām lietā vēl esot daudz neskaidrību, kas jāprecizē, tādēļ pagaidām nevar tieši pateikt, kas organizējis laupīšanu, kā arī to, kas izdarījis šāvienu uz bojāgājušo apsargu. Tomēr zināms, ka ievainotais apsargs bijis gatavs, ka uz viņu tiks izdarīts šāviens. Noziegumā, visticamāk, vairāk iesaistītu personu nav bijis.

Pagaidām Rīgas Kriminālpolicijas šefs vēl nevēlējās atklāt nozieguma nianses, taču, visticamāk, aizturētais policists veidojis laupīšanas shēmu, bet sieva piedalījusies nozieguma izdarīšanā.

Ķuzis vēl atzina, ka noziegums plānots vairākus mēnešus, turklāt arī auto maršruts iepriekš ticis pārbaudīts.

Vēl tiks skaidrota bojā gājušā apsarga loma laupīšanā.