Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dūklavs tiksies ar lauksaimniekiem

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzītais zemkopības ministra amata pretendents Jānis Dūklavs pāris nedēļas plāno tikties ar dažādu nozaru lauksaimniekiem, lai izpētītu reālo situāciju nozarē.

Kā aģentūrai LETA sacīja Dūklavs, viņš jau esot sarunājis pāris tikšanās ar lauksaimniekiem. «Manos plānos šo nedēļu laikā ir tikties ar visu Latvijas novadu zemniekiem, ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi, cūkaudzētājiem, graudaudzētājiem, piena lopkopībā strādājošiem, pārstrādes uzņēmumiem un citiem nozarē strādājošiem, lai gūtu plašu priekšstatu par reālo situāciju nozarē. Uzskatu, ka nevar paļauties tikai uz oficiālajiem skaitļiem, ir jāuzklausa maksimāli daudz nopietnu zemnieku un pārstrādātāju,» sacīja Dūklavs.

Viņam ir bagāta pieredze sabiedrisko organizāciju darbā, un viņš zina — katras nozares pārstāvi interesē viņa nozares problēmas.

Zemkopības ministra amata pretendents cer, ka viņš varēs tikties arī ar bijušo zemkopības ministru Mārtiņu Rozi (ZZS), noskaidrot, kāda ir lauksaimniecības nozares programma, kāds tai ir finansējums.

Dūklavs atzīst, ka viņam nav labu angļu valodas zināšanu un viņš nevar piedalīties darba sarunās par nozari. «Neuzskatu, ka piedalīšanās Eiropas Savienības sanāksmēs ir vienīgais un svarīgākais, kas izšķir esošo situāciju Latvijā. Ņemot vērā savu pašreizējo pieredzi uzņēmējdarbībā, uzskatu, ka mums nacionālajā likumdošanā ir ļoti daudz darāmā. Patlaban es noteikti daudzas lietas darītu citādi, nekā tas ir pašlaik,» uzskata Dūklavs.

Jau ziņots, ka Dūklavs ir SIA «Piebalgas alus» valdes priekšsēdētājs, viņam ir 57 gadi. Viņš Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā ieguvis inženiera mežkopja specialitāti.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija, patlaban viņam pieder kapitāldaļas SIA «Piebalgas celtnieks» — 5%, SIA «Tondo» — 87,83%, SIA «Piebalgas alus» — 38%, SIA «Seldijs» — 99,06%. Tāpat viņš ir Jaunpiebalgas Mednieku un makšķernieku biedrības biedrs.

Dūklavs ieņem amatus SIA «Seldijs» — valdes loceklis, Latvijas Alus darītāju savienībā, Alus un dzērienu iepakojuma savienībā — valdes loceklis, SIA «Piebalgas alus» — valdes priekšsēdētājs, SIA «Tondo» — valdes loceklis.

Savulaik viņš bijis Latvijas Alus darītāju savienības prezidents, kā arī Dūklavam piederējušas AS «Strenču mežrūpniecības saimniecība» akcijas.

Līdz 2005. gada vasarai Dūklavs paralēli darbam «Piebalgas alū» bija arī alus darītavas AS «Kimmels Rīga» ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs.

SIA «Piebalgas alus» reģistrēta 1998. gada janvārī, uzņēmuma pamatkapitāls ir 230 900 lati. Kompānijas valdē darbojas arī Andris Deniņš, Ināra Dūklava, kā arī Pēteris Micāns, savukārt kapitāldaļas bez Dūklava pieder arī zemnieku saimniecībai «Kalna-Brici» — 13% un SIA «SD Invest» — 49%.

Dūklavs vecākās paaudzes iedzīvotājiem atmiņā būs palicis no Anša Epnera dokumentālās filmas «Četri meklē miljonu», kurā viņš kopā ar trim studiju laika domubiedriem — Pēteri Micānu, Ivaru Vilku un Robertu Dilbu — pelnīja miljons rubļus, lai no parāda glābtu Cēsu rajona topošo kolhozu «Piebalga», kas izveidojās no kolhoziem «Kopsolis» un «Oktobra rīts».

Gan «Zemnieku saeima», gan arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome ir informētas par potenciālo zemkopības ministra amata kandidātu. ZZS vēlas uzklausīt lauksaimnieku organizāciju viedokli par zemkopības ministra amata kandidātu — ja kandidāts tās neapmierinās, partija meklēšot citu.

LETA jau ziņoja, ka ilggadējais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) no amata atkāpās pēc plašiem lauksaimnieku protestiem.