Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«IIHF.com» žurnālists Martins Merks: Latvijas izlasei vajadzīga līdzjutēju enerģija

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājaslapas žurnālists Martins Merks no Šveices šajās dienās viesojas Latvijas galvaspilsētā Rīgā un portālam «Apollo» sniedza nelielu ieskatu par olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru un olimpisko spēļu nākotni.

«Pirmā spēļu diena parādīja, ka Latvija un Ukraina ir turnīra labākās komandas. Itālija var būt labs pārsteigums, un mēs to esam redzējuši 2007. gada pasaules čempionātā, tātad — viņus nedrīkst nenovērtēt. Ungārija nav spēlējusi šāda līmeņa turnīros pret tādām komandām kā Latvija, un viņiem ir no tā jāmācās un vēlams to darīt jau šosezon,» par pirmās dienas redzēto savos iespaidos dalījās Merks.

«Oslo pilsētā fani noteikti domā, ka pēdējās dienas spēle, kurā norvēģi tiksies ar dāņiem, būs izšķirīgā, taču visas izlases tur spēlē līdzīgi, un visādi var notikt. Francijas uzvara pār Dāniju tam ir pierādījums,» uz līdzīgajiem spēku samēriem norādīja žurnālists.

Šveicietis uzskata, ka Hannoverē kaimiņu cīņā starp Austriju un Vāciju izšķirsies, kura no izlasēm nokļūs Vankūverā.

Par Rīgas turnīru Merks izsakās šādi: «2006. gada pasaules čempionāts bija liels notikums. Tagad var redzēt, ka arī kvalifikācija uz Vankūveras olimpiskajām spēlēm ir diezgan nozīmīgs turnīrs latviešiem, arī vietējo žurnālistu ir daudz. Jācer, ka uz pārējām spēlēm būs vairāk līdzjutēju. Latvijas izlasei ir vajadzīga enerģija no fanu puses.»

Uz jautājumu, vai IIHF nevajadzētu noslēgt vienošanos ar NHL, ka tā atlaiž hokejistus uz svarīgiem turnīriem, hokeja apskatnieks šaubās, vai tas varētu notikt.

«NHL un arī Amerikas hokeja līga (AHL) ir tiesīgas pašas izlemt, vai tās vēlas atlaist spēlētājus uz turnīriem vai ne. Jā, Latvijai un Austrijai paveicās (austrieši uz izlasi izsauca Manitobas «Moose» hokejistu Mihaelu Renē Grabneru — M.L.), jo citas izlases nedabūja spēlētājus no Ziemeļamerikas. Nedomāju, ka izdosies panākt vienošanos ar NHL klubiem, jo dažām līgas komandām tas var ietekmēt rezultātu. Viņiem tas ir biznesa jautājums, vismaz no šāda viedokļa viņi uz to skatās,» uzskata žurnālists.

Tajā pašā laikā Merks uzskata, ka viss ir atkarīgs arī no tā, cik svarīgs ir turnīrs, jo 1998., 2002. un 2006. gadā olimpisko spēļu laikā NHL nāca pretī Starptautiskajai Hokeja federācijai un savā čempionātā iekļāva pārtraukumu. Tāpat arī tiek plānots rīkoties 2010. gadā, kad olimpiskās spēles notiks Vankūverā.

Par to, cik komandām jāspēlē olimpiskajās spēlēs, žurnālistam ir savs viedoklis. «Ir grūti to tā pateikt, jo, piemēram, NHL vēlas, lai pārtraukums būtu pēc iespējas īsāks. Domāju, ka okeāna tajā pusē cilvēki vēlas, lai turnīrā piedalītos astoņas izlases, bet citas valstis noteikti vēlētos redzēt vairāk komandu. Uzskatu, ka 12 valstsvienības būtu labs kompromiss,» nākotnes olimpisko spēļu vīzijas ieskicēja Merks.