Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Precizēs vēlēšanu iecirkņu robežas

No 6. līdz 27. februārim pilsētu domēm, novadu domēm un pagastu padomēm jāprecizē vēlēšanu iecirkņu robežas šā gada 6. jūnija Eiropas Parlamenta (EP) un pašvaldību vēlēšanām, portālu «Apollo» informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Kristīne Bērziņa.

Vēlēšanu iecirkņu robežu precizēšana ir viens no posmiem vēlētāju reģistra izveidē. Vēlētāju reģistrs 6. jūnija vēlēšanām jāizveido līdz 8. martam.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsver, ka saskaņā ar likumu vēlēšanu iecirkņu robežas jāprecizē pašreizējo pilsētas domju, novada domju un pagasta padomju administrācijām.

Precizējot vēlēšanu iecirkņu robežas, pašvaldībām jāpārliecinās, vai visi pašvaldībā esošie mājokļi ir sadalīti pa vēlēšanu iecirkņiem. Ja laikā kopš pēdējām pašvaldību vēlēšanām 2005. gadā, kurās arī tika lietots vēlētāju reģistrs, kādi mājokļi ir uzcelti no jauna, arī tie jāiekļauj vēlētāju reģistrā un jāpiestiprina atbilstošajam vēlēšanu iecirknim.

Aktualizētā informācija pašvaldībām jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kas ir par vēlētāju reģistra izveidi un uzturēšanu atbildīgā iestāde.

Vēlētāju reģistrs Latvijā tiek lietots EP un pašvaldību vēlēšanās, un šajās vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot tikai noteiktā vēlēšanu iecirknī, tajā, kura vēlētāju sarakstā ir iekļauti.

6. jūnija vēlēšanām vēlētāji tiks reģistrēti tā vēlēšanu iecirkņa sarakstā, kas atbildīs viņu deklarētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanām — šā gada 8. martā.

CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanās vēlētāju reģistrs ir nepieciešams, lai noteiktu, vai vēlētājam ir tiesības vēlēt attiecīgo pašvaldību. Savukārt EP vēlēšanās vēlētāju reģistrs tiek lietots visās ES dalībvalstīs, un ar tā palīdzību tiek nodrošinātas ES pilsoņu tiesības vēlēt tajā dalībvalstī, kas nav viņu mātes zeme, bet kurā viņi dzīvo vai strādā vēlēšanu laikā.