Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vējonis: jāļauj zemniekiem produkciju pārdot ne tikai lielveikalos

Ir jāveido apstākļi, kas ļautu zemniekiem saražoto produkciju realizēt ne tikai lielveikalos, bet arī pēc iespējas tuvāk ražošanas vietai, uzskata vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS). «Līdz pat iespējai, ka ābolus zemnieks var pircējam pārdot dārza malā, bet kartupeļus — uz lauka,» tiekoties ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektoru Mareku Samohvalovu teicis Vējonis.

Par to portālu «Apollo» informēja ministra padomnieks Didzis Jonovs.

Amatpersonas pārrunājušas jautājumus, kas saistīti ar ministra ieceri sekmēt Latvijas zemnieku ražoto lauksaimniecības produktu pārdošanu. Ministrs aicināja PVD meklēt iespējas, kā nelikt šķēršļus Latvijas zemniekiem ērti un izdevīgi pārdot saražoto, tādējādi veicinot ekonomiskās situācijas uzlabošanos.

Kā norādījis Samohvalovs, PVD inspektori pārbaudes veic saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kuru izstrāde un grozīšana ir Zemkopības ministrijas kompetencē.

«PVD dažkārt ir kā starp diviem dzirnakmeņiem, kur katram sava taisnība,» sacījis PVD ģenerāldirektors. «No vienas puses ir patērētāju tiesības uz nekaitīgu un drošu pārtiku, tāpēc patērētāji no dienesta sagaida aktīvu bezkompromisu rīcību, bet no otras puses ir uzņēmēji, kas vēlas pēc iespējas retākas un ne pārāk bargas kontroles, tai pašā laikā ne vienmēr spējot garantēt, ka to saražotā pārtika ir nekaitīga un droša.»

Tikšanās laikā PVD ģenerāldirektors informējis arī par PVD pēdējā laikā veiktajām aktivitātēm pārtikas produktu marķējuma uzraudzības jomā, norādot, ka visbiežāk problēmas ar marķējumu ir Lietuvā ražotajiem piena produktiem, kas tiek izplatīti lielveikalu tīklā «Maxima» un SIA «Palink» veikalos «IKI» un «Cento».

Vējonis aicinājis pārbaudes turpināt.