Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija grautiņus novērsusi atbilstoši likumam

Policijas, arī speciālo uzdevumu vienības «Alfa», darbinieku rīcība, novēršot nekārtības Vecrīgā 13. janvāra vakarā bijusi pamatota un atbilstoša likumam par policiju, tas secināts Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldē (RRP) veiktajā dienesta pārbaudē.

Pārbaudē bija jānoskaidro, vai grautiņu laikā policijas darbības bijušas adekvātas situācijai un likumīgas, aģentūrai LETA skaidroja RRP Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava.

Dienesta pārbaudē secināts, ka, lietojot šaujamieroci «Mosberg», izšaujot četras patronas, policija rīkojusies likumīgi.

Septiņi cietušie policisti, kuri iesnieguši darba nespējas lapu pēc notikumiem Vecrīgā, saņems kompensāciju, jo traumas guvuši, pildot dienesta pienākumus.

LETA jau ziņoja, ka par 13. janvāra nekārtībām Vecrīgā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 225. panta 2. daļas — par aktīvu piedalīšanos masu nekārtību organizēšanā, ja šīs darbības saistītas ar grautiņiem, postījumiem, dedzināšanu, mantas iznīcināšanu vai ar vardarbību pret personu, vai ar pretošanos varas pārstāvjiem.

Saskaņā ar šo likuma pantu vainīgās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem.

Saistībā ar sākto kriminālprocesu izveidota izmeklēšanas grupa 15 cilvēku sastāvā, lietu uzrauga trīs prokurori.

Savukārt VP Iekšējās drošības birojā (IDB) joprojām turpinās izmeklēšana kriminālprocesā par negadījumu, kad 13. janvāra vakarā nekārtību laikā Vecrīgā kāds jaunietis guva smagu acs traumu. Policija gaidot tiesu medicīniskās ekspertīzes rezultātus, pēc kuru saņemšanas varēs lemt par tālāko rīcību.