Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīķe-Freiberga: daudzi cilvēki Latvijā mani uztver kā Laimes lāci

Ir daudzi cilvēki Latvijā, kuri gribētu mani uztvert kā Laimes lāci, piektdien Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā biznesa pusdienās, atbildot uz jautājumu par iespējamo atgriešanos politikā, sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

«Vakar es vēroju lugu par Laimes lāci un maģiskajiem risinājumiem. Es domāju pie sevis, ka daudzi cilvēki Latvijā gribētu mani uztvert kā Laimes lāci. Es būšot Laimes lācis, kas nāks un savedīs visu kārtībā,» sacīja eksprezidente.

Viņa norādīja, ka pašreizējais ASV prezidents Baraks Obama savā ziņā amatā stājies arī kā Laimes lācis, proti, cilvēki ar viņu saista lielas cerības, taču aiz Obamas muguras bijis liels politisks mehānisms. «Man nav aiz muguras šāda mehānisma,» atzina Vīķe-Freiberga.

Vienlaikus, pēc eksprezidentes teiktā, tieši šajā laikā, kad mūsu valstī valda zems uzticības līmenis politiķiem, jauniem cilvēkiem, kuri vēlas pārmaiņas, vajadzētu iesaistīties politikā.

Bijusī prezidente, atbildot uz jautājumu par grūtībām jauniem cilvēkiem iesaistīties politikā finansiālu apsvērumu dēļ, strikti uzsvēra: arguments neiesaistīties politikā eksistējošās sistēmas dēļ neiztur kritiku. Viņa norādīja, ka nedrīkstot teikt: «Uz redzēšanos, skarbā pasaule!», bet esot jāiet uz priekšu ar drosmi, ticību un arī finansiāliem resursiem.

Vīķe-Freiberga savā uzrunā kopumā raksturoja pasaules un arī Latvijas ekonomisko situāciju. Pēc viņas domām, Latvija var izkļūt un izkļūs no krīzes. Cilvēkiem vienīgi esot jābeidz skriet kā «vistām bez galvas», bet jāsāk strādāt, lai atrisinātu krīzes problēmas.