Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medvedevs brīdina par rasistisko uzbrukumu draudiem nacionālajai drošībai

Krievijā palielinās rasistisku uzbrukumu skaits un tas sāk kļūt par draudu nacionālajai drošībai, piektdien paziņoja prezidents Dmitrijs Medvedevs.

Medvedevs savas bažas par pieaugošo «ekstrēmistu uzbrukumu» skaitu izteica tikšanās laikā ar Iekšlietu ministrijas augstākajām amatpersonām, kurā tika apskatīta ekonomiskās krīzes ietekme uz noziedzību.

«Ekstrēmistu uzbrukumi rada lielas bažas,» pavēstīja Medvedevs. «Pagājušajā gadā šādu uzbrukumu skaits pieauga par gandrīz 30%. Krievija ir daudznacionāla un multikonfesionāla valsts, un šādi noziegumi ir drauds nacionālajai drošībai.»

Kā sanāksmē pavēstīja iekšlietu ministra vietnieks Jevgēņijs Školovs, ultralabējie grupējumi kļūst par lielāku draudu nekā terorisms.

«Ekstrēmisms kļūst par nopietnu sociālu problēmu, kura destruktīvais potenciāls ir vienāds un dažreiz pat lielāks nekā terorisma draudam,» sacīja Školovs.

Rasistu uzbrukumos Krievijā gada laikā nogalināti 122 cilvēki, bet 377 ievainoti, liecina Maskavas Cilvēktiesību biroja apkopotie dati. Visbiežāk rasistu uzbrukumos cietuši Uzbekistānas pilsoņi - gada laikā Krievijā nogalināti 20 ieceļotāji no šīs Vidusāzijas valsts. Otro un trešo vietu drūmajā statistikā dala Kirgīzija un Tadžikistāna, kas katra rasistu uzbrukumos zaudējusi 10 pilsoņu.

Vienlaikus Medvedevs brīdināja, ka viesstrādnieki no bijušajām padomju republikām varētu ķerties pie noziedzības, ja ekonomiskās lejupslīdes apstākļos zaudēs darbu.

«Divas reizes samazinoties darba tirgum viesstrādniekiem, ir iespējama ne tikai nelegāla darbaspēka izmantošana, bet arī kopējā noziedzības līmeņa pasliktināšanās,» sacīja Medvedevs. «Ir zināms, ka konstanti pieaug noziegumu skaits, kurus pastrādā pilsoņi no ārzemēm.«

Tāpat Medvedevs Iekšlietu ministrijas amatpersonām norādīja, ka ekonomiskā krīze varētu pamudināt rīkoties islāma radikāļus dienvidu reģionos. «Ekstrēmisti pastiprina savu teroristisko darbību. Tajā pat laikā viņi mēģina īstenot kampaņu Ziemeļkaukāza republiku amatpersonu diskreditēšanai,» sacīja Medvedevs.

Pagājušajā gadā Ziemeļkaukāza reģionos Dagestānā un Ingušijā ievērojami pieauga uzbrukumu skaits milicijai un amatpersonām.