Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš par pienākumu smago nastu domā ik dienu

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) par pārmēru lielo darba pienākumu nastu domājot ik dienu, taču spēj apvienot iekšlietu ministra un Tautas partijas (TP) vadītāja pienākumus un no kāda amata atteikties nedomā.

Ministrs sarunā ar aģentūru BNS sacīja - lai arī darbadienas ir ļoti garas un saspringtas un «darbs dzen darbu», atteikšanās no ministra pienākumu pildīšanas neesot aktuāla. Taču tik un tā šādu lēmumu viņš personīgi nepieņemtu - tas ir jautājums, kas risināms kopā ar TP valdi.

Viņš norādīja, ka līdz ar premjera sagatavoto valdības reorganizācijas plānu, kas paredz ministriju skaita samazināšanu, jebkurš no ministriem februārī var sagaidīt izmaiņas savā darba dzīvē. Līdz ar to tas var būt attiecināms arī uz Segliņa pienākumu veikšanu.

Savukārt Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) līdera Agra Sūnas izteikumus, ka, kopš Segliņš kļuvis par savas partijas līderi, iekšlietu nozarei vadītāja reāli vairs nav, nosauca par nepatiesību. Pēdējās sarunas, iesaistoties arī arodbiedrību pārstāvjiem, bijušas 12. un 18.decembrī, kad ar iekšlietu dienestu vadību pēc Segliņa iniciatīvas runāts par aktuālo jautājumu - par 15% samazināt darbinieku skaitu vai atalgojumu.

«Tāpēc šie pārmetumi ir aplami, tie ir meli un nepatiesība,» pauda Segliņš, piebilstot, ka dažkārt ar LAPA vadītāju viņam bijis grūti komunicēt.

Ministrs gan ir vienisprātis ar policistu arodbiedrību jautājumā par to, ka nav pieļaujama policistu atalgojuma samazināšana par vairāk nekā 15%. Laikā, kad noziedzības rādītāji aug, policistu atalgojuma samazināšana neesot pieļaujama, viņš pauda.

Savukārt Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs, kā arī tās valdes loceklis Māris Kučinskis aģentūrai BNS apliecināja, ka patlaban ir ļoti apmierināts ar iekšlietu ministra Mareka Segliņa darbu arī partijas vadībā.

«Arī kā frakcijas vadītājs varu teikt, ka frakcija ir apmierināta ar Segliņa darbu. Jautājumi - arī sarežģītāki - tiek apspriesti atklāti un nevilcinoties,» sacīja deputāts. Turklāt Segliņš arī bez valdes darba organizēšanas piedalījies gandrīz visās frakcijas sēdās.

«Papildu slogs tas, protams, ir,» vien noteica tautas kalps, paužot izpratni par kolēģa lielo darba slodzi un pienākumu daudzumu.

Savukārt par Segliņa izdarību ministra amatā Kučinskis bija atturīgāks komentāros, vien norādot, ka Sūnas nostāja krīzes apstākļos ir pretrunīgi vērtējama.

«Tas nu jāvērtē Segliņam... Patlaban nav adekvāta situācija, lai varētu par to spriest. Brīdī, kad jāsamazina algas, viņš [Sūna] vēlas, lai Segliņš ar viņu nostātos pret valdību,» pārdomās dalījās Kučinskis.

Deputāts gan arī vērsa uzmanību uz citiem precedentiem politiķu vidū, kur ir līdzvērtīga situācija darba slodzes ziņā.

«Ja nemaldos, ka [satiksmes ministrs Ainārs] Šlesers un [Ministru prezidents Ivars] Godmanis ir partijas līdzpriekšsēdētāji... arī [bijušais zemkopības ministrs Mārtiņš] Roze vienlaikus bija valdes vadītājs,» Kučinskis atgādināja, tomēr nenorādot, vai tas liecina par kvalitatīvu iespēju šādus amatus apvienot vai ne.

Jau vēstīts, ka Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) līderis Agris Sūna norādīja - kopš iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (Tautas partija) ir kļuvis par savas partijas līderi, nozarei vadītāja reāli vairs nav.

Viņš arī uzsvēra - ja policistu atalgojums tiks samazināts vairāk nekā par iepriekš panākto kompromisu - 15% -, gaidāmas vērienīgas protesta akcijas.