Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gruzija gatavojas karaliskās dinastijas pāra laulībām

Gruzijā ar satraukumu un cerībām tiek gaidīta svētdiena, kad Tbilisi Trīsvienības katedrālē notiks gruzīnu karaliskās dinastijas pārstāvju, prinča Davida Bagrationi-Muhraneli un princeses Annas Bagrationi-Gruzinskas, laulības.

Līgava un līgavainis pārstāv dažādus dinastijas atzarus, un sagaidāms, ka līdz ar šīm laulībām izbeigsies to starpā pastāvējušie strīdi par troņa mantošanas tiesībām, turklāt arī ideja, ka Gruzija no republikas varētu pārvērsties par konstitucionālu monarhiju, daudziem varētu sākt likties pievilcīgāka.

Laulību ceremonijā piedalīsies vairāk nekā 3000 viesu - arī Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili un daudzu Eiropas aristokrātu ģimeņu pārstāvji.

32 gadus vecais Spānijā dzimušais Davids un 31 gadu vecā Anna pirms kāzām no publicitātes izvairās un intervijas nesniedz.

Bagrationi dinastija valdīja Gruzijā no 9. līdz 19.gadsimtam, kad šī Kaukāza monarhija tika iekļauta Krievijas impērijas sastāvā. Cariskajā Krievijā Bagrationi bija aristokrāti, bet pēc boļševiku apvērsuma un padomju varas izveidošanās daudzi devās bēgļu gaitās uz Eiropu. Daudzus Bagrationi dzimtas pārstāvjus, kas palika Gruzijā, jaunais režīms nogalināja, citus - ieslodzīja koncentrācijas nometnēs un cietumos.

Davids lielāko daļu dzīves pavadījis Spānijā un uz dzīvi Tbilisi pārcēlās 2003.gadā. Viņa tēvs Horhe de Bagrations i de Muhrani pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Spānijā un bija pazīstams sacīkšu braucējs. Anna ir Tbilisi teātra režisora Nugzara Bagrationi-Gruzinska meita.