Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divās Rīgas izpilddirekcijās atlaistas visas apkopējas

Taupības nolūkā divās Rīgas izpilddirekcijās atlaistas visas apkopējas, un turpmāk viņu pienākumus pildīs profesionālu uzkopšanas firmu darbinieki, šodien ziņo laikraksts «Diena».

Kurzemes un Ziemeļu rajona izpilddirekcijās katrā atlaistas četras apkopējas.

Kurzemes rajona izpilddirekcijas telpas pērn uzkopa četras apkopējas, un katrai maksāta 234 latu liela alga mēnesī, līdz ar to gadā apkopēju pakalpojumi izmaksājuši 11 232 latus, laikrakstam sacīja Kurzemes rajona izpilddirektora padomnieks Edvīns Čulkstēns, piebilstot, ka vēl jāpieskaita prēmijas, pabalsti, piemaksas par aizvietošanu atvaļinājumu laikā, apdrošināšana, arī telpu uzkopšanas līdzekļu izmaksas, līdz ar to kopumā telpu uzkopšana izmaksā 20 783 latus gadā.

Lai ietaupītu, pērn novembrī nolemts izsludināt konkursu, kurā pieteicās 15 pretendentu, un nu jau divus mēnešus pienākumus pilda uzkopšana firma «Megapols», kas apņēmusies tīrīt telpas divus gadus par kopumā 27 720 latiem.

«Apkopēju algošana uz diviem gadiem izmaksātu 41 567 latus, līdz ar to ietaupām 13 847 latus,» skaidro Čulkstēns un piebilst, ka uzņēmums «bija ar mieru pieņemt darbā atlaistās apkopējas, no kurām divas piekrita šim piedāvājumam».

Savukārt Ziemeļu rajona izpilddirektore Aina Verbicka laikrakstam atklāj, ka ietaupījums būs aptuveni 5000 latu, un izpilddirekcijas telpas Rūpniecības ielā par nepilniem 7200 latiem vienu gadu uzkops uzņēmums «Max Shine».

Kā laikrakstam paskaidroja uzņēmuma valdes loceklis Maksims Solovjovs, šis uzņēmumam ir kārtējais objekts, kas ne ar ko būtisku neatšķiras no citiem, - telpas tiek uzkoptas sešas reizes nedēļā. Pieņemt darbā līdzšinējās apkopējas uzņēmums atteicās, jo pašiem pietiek darbaroku, turklāt uzņēmuma darbinieces esot īpaši apmācītas.